İlgini çekebilir

Nilgün Balkaç kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.04.2017 13:52
Yasemin Bozkurt

Yasemin Bozkurt Kimdir ?

Yasemin Bozkurt Biyografisi

Yasemin Bozkurt 1959 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Beşiktaş Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünde eğitimini tamamlayan Yasemin Bozkurt, mezun olduktan sonra gazeteci olarak kariyerine devam etmiştir.

1988 yılında düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasına Güneş Gazetesi'nin muhabiri olarak giden Yasemin Bozkurt, 1989 senesine kadar Güneş ve Hürriyet Gazetelerinde çalışmıştır.

Ekran Kariyeri

Yasemin Bozkurt'un ekran yolculuğu ilk olarak TRT'de başlamıştır. Kadının Penceresi, Politika Penceresi ve Yasemin'in Penceresi gibi programları sunan Yasemin Bozkurt Yasemin'in Penceresi adlı programı ile hafızalara kazınmıştır.

Cine 5 ekranlarına transfer olan ve bu kanalda da Yasemin Bozkurt'la Buluşma Noktası adlı bir program hazırlayıp sunan Yasemin Bozkurt, sonrasında Bir Demet Yasemin adlı programı aynı kanalda sunmuştur. 

2003 yılında TGRT kanalına geçiş yapan Yasemin Bozkurt bu kanalda Kadının Sesi adlı bir program hazırlayıp sunmuş sonrasında programın konseptine evlilik köşesini de eklemiş ve şimdiki evlilik programlarının temelini atmıştır. TGRT ekranlarında başladığı Kadının Sesi adlı programına aynı konsept ile 2005 yılında Kanal D ekranında devam etmiştir.

Yasemin Bozkurt, Kadının Sesi programı ile temelini attığı TV önündeki evlilik programı konseptine Flash TV kanalında yayınlanan Dest-i İzdivaç adlı programda devam etmiştir ve şimdilerde Esra Erol 'un sunmuş olduğu Dest-i İzdivaç programını Flash TV ekranında uzun süre sunmuştur.

Yasemin Bozkurt'un sunuculuğu dışında oyuncu olarak da ekran tecrübeleri bulunmaktadır. Kendisi film ve dizilerde de rol almıştır.

Güncel Projesi

Uzun bir ara verdikten sonra 2017 yılında tekrar ekranlara dönen Yasemin Bozkurt, teve2 adlı kanalda yayınlanan 3. Sayfa Programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

 

Yasemin Bozkurt Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • 3. Sayfa - Teve2
  • Sana Mecburum - Dizi
  • Beşik Kertmesi - Dizi
  • Reyting Hamdi - Dizi
  • Yeni Bir Yıldız - Film
  • Yasemin'in Penceresi
  • Bir Demet Yasemin
  • Yasemin Bozkurt'la Buluşma Noktası
  • Kadının Sesi

Benzer Biyografiler

İnci Ertuğrul
İnci Ertuğrul
Sunucu
Cem Sünbül Kimdir?
Cem Sünbül
Sunucu
Müge Dağıstanlı
Müge Dağıstanlı
Sunucu
Nevşin Mengü
Nevşin Mengü
Sunucu
Cansu Canan Özgen
Cansu Canan Özgen
Sunucu
İpek Tanrıyar Kimdir?
İpek Tanrıyar
Sunucu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir