İlgini çekebilir

Kaan Ürkmez kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 04.10.2016 07:30
Yağmur Atacan Kimdir?

Yağmur Atacan Kimdir ?

Yağmur Atacan Biyografisi

Televizyonlarda görmeye alışık olduğumuz yüzlerden birisi olan Yağmur Atacan, 19 Mayıs 1983 tarihinde Gaziantep'te dünyaya gelmiştir. Annesi diş doktoru olan ünlü oyuncunun babası ise askerdir. Babasının tayin durumundan dolayı eğitim hayatına Eskişehir'de başlayan Atacan, ilkokulu Eskişehir'de tamamladıktan sonra lise eğitimini ise Üsküdar Anadolu Lisesi'nde tamamlayarak İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde okuyarak eğitim hayatında devam etti. Atacan yoğun bir şekilde çalışırken, bir yandan da sanatta yeterlilik eğitimi almaya devam etmektedir.

Yağmur Atacan'ın Oyunculuk Hayatı

Özel hayatında yaptığı evlilik ile magazin gündemine bomba gibi oturan Yağmur Atacan, 2008 yılında Pınar Altuğ ile dünya evine girdi. Çiftin Su isminde 7 yaşında kızları vardır. Yağmur Atacan oyunculuk hayatına ise lise yıllarında amatör bir şekilde başladı. İlk sahne deneyimini ise "Amatör Naz" isimli tiyatro oyununda "Bebeto" karakteri ile yaşadı. Ünlü oyuncular arasında yer alan Atacan, aynı zamanda profesyonel olarak da bateri çalıyor. Atacan, 2001 ile 2005 yılları arasında çeşitli gruplarda bateri çalarak, bu konuda da profesyonel olduğunu kanıtlamıştır.

Yağmur Atacan bugüne kadar birçok televizyon dizisinde rol almış ve oyunculuk konusunda önemli tecrübeler edinmiştir. Oyuncunun ilk projesi ise 2003 yılında ekranlarda yayınlanan "Lise Defteri" isimli dizidir. Genç yaşta olmasına rağmen oyunculuk konusunda kendisini kanıtlayan ve seyircilerin severek takip ettiği Yağmur Atacan, bundan sonraki zamanlarda da önemli projelere imza atmıştır.

2004 yılındaki "El Bebek Gül Bebek", 2005 yılındaki "Nefes Nefese" ve "Sınav", 2006 yılındaki "Doktorlar" ve "İlk Aşkım" isimli projeler Yağmur Atacan'ın rol aldığı önemli projelerden birisidir. Oyuncu aynı zamanda 2006 yılında oldukça önemli yerli yapım filmlerden birisi olan "Çılgın Dershane" isimli filmde de oldukça önemli bir rol almıştır. Sinema severlerin severek izlediği filmlerden birisi olan bu filmde Yağmur Atacan oldukça deneyimli ve önemli isimlerle aynı sahneyi paylaşmıştır.

Oyuncunun filmdeki rol arkadaşları arasında Cüneyt Arkın, Okan Karacan, Alp Kırşan, Tuba Ünsal, Simge Tertemiz ve Hande Ataizi gibi önemli isimler bulunuyor. Bunun dışında Seçkin Piriler, Gamze Karaman ve Berke Hürcan Atacan'ın rol arkadaşları arasındadır. Yağmur Atacan son olarak rol aldığı projeden sonra oyunculuk hayatına uzun bir süre ara vermiş ve farklı bir projede yer almamıştır. Deneyimli oyuncu ve sunucu Yağmur Atacan, son olarak sunuculuk üzerine yoğunlaşmış ve TRT ekranlarında sunuculuk yaparak televizyon sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Uzun yıllardan bu yana TRT ekranlarında yayınlanan önemli programlardan birisi olan "Ben İstersem" isimli programın sunuculuğu yapan Yağmur Atacan, bir yandan da ticaret hayatına atılarak, ticaret ile uğraşmaya başlamıştır. Atacan, ticaret hayatı için kendisine tekne sektörünü seçmiş ve uzun zamandan bu yana bu sektörde hizmet vererek tekne satmaktadır. Atacan zamanının büyük bölümünü ticaret sektöründeki işi ile geçiriyor.

Yağmur Atacan Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

  • 2008 - Sınıf
  • 2006 - Doktorlar
  • 2006 - İlk Aşkım
  • 2005 - Nefes Nefese
  • 2004 - Bir Dilim Aşk
  • 2003 - Lise Defteri

Benzer Biyografiler

Nergiz Öztürk Kimdir?
Nergis Öztürk
Oyuncu
Kutsi
Kutsi
Şarkıcı
Melike Öcalan Filmleri
Melike Öcalan
Oyuncu Sunucu
Merve Girgin Kimdir
Merve Girgin
Yönetmen
Selin Ortaçlı
Selin Ortaçlı
Oyuncu
Damla Ersubaşı
Damla Ersubaşı
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir