İlgini çekebilir

Ece Aydemir kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.06.2017 02:22
Volkan Başaran Kimdir

Volkan Başaran Kimdir ?

Volkan Başaran Biyografisi

Bu yazıda Volkan Başaran kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Volkan Başaran kimdir? Beş kişilik bir aileden gelen Volkan Başaran, 29 Kasım 1982 doğumludur ve 1 erkek kardeşi ve 1 kız kardeşi bulunmaktadır. Çocukluk yıllarını ve gençliğinin bir kısmını Gazi Muhtarpaşa Fener yolu semtinde geçirmiştir.

İlk öğretim sürecini Mustafa Aykın İlköğretim okulunda geçirmiş ve ortaokulu da Faik Reşit Ünat Okulunda bitirmiştir. Liseye devam etmek istemiş ama durumlar neticesinde bu isteği olumlu sonuçlanmamış ve okul hayatını orta öğrenim ile bitirmiştir. Çoğu erkek çocuk gibi hayalini daha başka yönlere kaydırmış ve futbola merak salmıştır.

Volkan Başaran futbol sevgisi ile çocukluğunda mahalleri takımları, maçlar derken feneryolu Spor Kulübünde top koşturmaya ve ilerleyen süreç içinde Selimiye, Çamlıca ile Tuzla spor kulüplerinde top koşturmuş ve hayatını bu şekilde devam ettirmiştir. Her zaman çevresi tarafından ilgi ile karşılanan oyuncu, komik tavırları ve merak edilen tüm hareketleri ile ilginin merkezinde olmayı başarmış ve bu durum içinde oyunculuk ateşinin alevlenmesine yol açmıştır.

 Volkan Başaran Kimdir ve Oyunculuk Eğitimi

Çevresinden aldığı tepkiler ve içinde olan duyguları dinleyen Volkan Başaran, Müjdat Gezen Sanat Kültür Merkezinde oyunculuk için eğitim almak üzere başvurmuş ve geçirdiği süreç içinde hayalleri adına bir dinamiği en iyi yerlerden birinden elde etmeyi başarmıştır. Oyunculuk eğitiminin ardından kısa film projelerinde yer almaya başlamış ve aldığı deneyimlerin meyvelerini toplamak için projelere iki elle sarılmıştır.

Sırlar Dünyası, Volkan Başaran için bir çıkış noktası sayılmaktadır ve ardından gelen Kurtlar Vadisi Pusu çekimleri ile ünü daha çok artmaya başlamıştır. Televizyon dizilerinin çok revaçta olduğu ülkemizde ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’ dizisi ile daha çok bilinmeye başlamış ve oyunculuğu gelişmeye ve diğer yapımcılarında dikkatini çekemeye başlamıştır.

2010 yılında vizyona giren Kolpaçino Bomba filminde rol almış ve oynadığı karakterler ile örtüşen ve kendini sevdirdiği tarzı ile daha iyi bir performans ortaya koymuştur. Bu yeni projelerinde önünü açmış ve Şafak Sezer ile oynadığı filmden aldığı tepkiler ile işine daha çok odaklanmıştır.

Volkan Başaran'ın Şafak Sezer ile olan dostluğundan dolayı oyunculuk adına daha hızlı bir gelişim göstermiş ve kendisinden oyunculuk dersleri aldığı gibi Ayla Atılgan ile de çalışarak daha güçlü bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla yoluna devam etmiştir.

Yeni Sinema Filmlerinde Volkan Başaran

Oyunculuk eğitimleri ve kat edilen yollardan sonra, yeni sinema tekliflerinin de gündeme gelmesi ile Volkan Başaran, ‘G.D.O Kara Kedi’ adlı sinema filminde rol almış ve bu oyunculuğu beklenen gelişim açısından kendinin de memnun olmasına ve sanat dünyasında daha çok bilinir olmasına imkan sağlamıştır. Filmde 3 kardeşten birini oynayan oyuncu, bu film performansı ile kariyerinde çok daha iyi bir yere gelebileceğini ve Türk sineması adına çok daha iyi yerlerde olabileceğini göstermiştir. 

G.D.O Karakedi: Şafak Sezer kimdirHamdi Kahraman kimdirMelisa Aslı Pamuk kimdir,

Volkan Başaran instagram adresi: https://www.instagram.com/volkanbasaranofficial/

Volkan Başaran Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Kurtlar Vadisi Pusu - 2011 (Dizi)
  • Kolpaçino Bomba - 2011 (Film)
  • G.D.O. KaraKedi - 2012 (Film)
  • Helak: Kayıp Köy - 2015 (Film)
  • Adana İşi - 2015 (Film)
  • Kabr-i Cin: Mühür - 2015 (Film)
  • Reis - 2016 (Film)
  • Kolpaçino 3. Devre - 2016 (Film)

Benzer Biyografiler

Bilgehan Birincioğlu
Bilgehan Birincioğlu
Oyuncu
Batuhan Güney Kimdir?
Batuhan Güney
Oyuncu
Erhan Ufak Kimdir?
Erhan Ufak
Oyuncu
Defne Samyeli Kimdir?
Defne Samyeli
Oyuncu
Orhan Edip Ertürk
Oyuncu
Hakkı Bafralı Kimdir?
Yılmaz Meydaneri
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.