Utku Ateş Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.10.2016 22:35

Utku Ateş Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Utku Ateş
Yaşı
:
25 (1990)
Boyu
:
1.86 cm
Kilosu
:
75 kg
Göz Rengi
:
Kahverengi
Eğitim
:
Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Radyo Televizyon Bölümü Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık

Utku Ateş Kimdir ?

1990 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen genç oyuncu, ortalamanın üzerinde bir boya sahiptir ve boyu 1.86’dır. Kilosu 75 olan oyuncu Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Radyo Bölümü mezunudur aynı üniversiteden ikinci kez de Reklamcılık okuyarak buradan da mezun olmuştur. Oyunculuğunun yanında popüler yarışma programlarında katılımcı olarak da yer almıştır. Bu programlardan bilinenleri Wipe Out ve Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışmalardır.

Akademi 35,5 ‘de Nezaket Coşkun ve Merve Girgin tarafından profesyonel anlamda oyunculuk dersleri almıştır. Sonrasında kariyerindeki ilk TV dizisi olan Kurt Seyit ve Şura dizisinde yer almıştır.

Reklamcılık mezunu olmasının avantajıyla hem reklam sektöründe hem de oyunculuk alanında yeteneklerini gösterebileceği Halley ,Flo, Algida , Ruffles, , Knorr, Turkcell, Paşabahçe  , Anadolu Hayat ve Beko  gibi firmaların reklamlarında oyunculuk da yapmıştır.

Başrollerinde Ufuk Özkan, Pelin Akil, Sait Genay gibi isimlerin bulunduğu ve her Çarşamba saat 20:30’da izleyicileri ile buluşan Çilek Kokusu isimli dizinin kadrosunda yer alması ile bilirlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Çilek Kokusu isimli diziden sonra ise Aile İşi isimli dizinin oyuncuları arasına katılarak Kaan isimli karakteri canlandırmaya başlamıştır.

Rol Aldığı Yerler

  • 2016 - Aile İşi
  • 2015 - Çilek kokusu
  • 2014 - Kurt Seyit ve Şura
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)