İlgini çekebilir

Hande Kazanova kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.02.2019 19:52
Utku Ateş (Çilek Kokusu Barış) Kimdir?

Utku Ateş Kimdir ?

Utku Ateş Biyografisi

1990 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen genç oyuncu, ortalamanın üzerinde bir boya sahiptir ve boyu 1.86’dır. Kilosu 75 olan oyuncu Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Radyo Bölümü mezunudur aynı üniversiteden ikinci kez de Reklamcılık okuyarak buradan da mezun olmuştur. Oyunculuğunun yanında popüler yarışma programlarında katılımcı olarak da yer almıştır. Bu programlardan bilinenleri Wipe Out ve Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışmalardır.

Akademi 35,5 ‘de Nezaket Coşkun ve Merve Girgin tarafından profesyonel anlamda oyunculuk dersleri almıştır. Sonrasında kariyerindeki ilk TV dizisi olan Kurt Seyit ve Şura dizisinde yer almıştır.

Reklamcılık mezunu olmasının avantajıyla hem reklam sektöründe hem de oyunculuk alanında yeteneklerini gösterebileceği Halley ,Flo, Algida , Ruffles, , Knorr, Turkcell, Paşabahçe  , Anadolu Hayat ve Beko  gibi firmaların reklamlarında oyunculuk da yapmıştır.

Başrollerinde Ufuk Özkan, Pelin Akil, Sait Genay gibi isimlerin bulunduğu ve her Çarşamba saat 20:30’da izleyicileri ile buluşan Çilek Kokusu isimli dizinin kadrosunda yer alması ile bilirlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Çilek Kokusu isimli diziden sonra ise Aile İşi isimli dizinin oyuncuları arasına katılarak Kaan isimli karakteri canlandırmaya başlamıştır.

Utku Ateş Hayat Sırları Dizisinde

Hayat Sırları Dizisi

2017 yılında çekilen ve Star TV'de yayınlanan Hayat Sırları dizisinde yer almaktadır. Kore dizisinden uyarlanan ve Most Production tarafından çekilen dizide Utku Ateş, X karakterini canlandıracaktır.

Bir çok başarılı projeye imza atan Gül Oğuz'un yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Ahmet Mümtaz Taylan, Hazar Ergüçlü, Olgun Toker, Devrim Yakut ve Ekin Koç gibi başarılı oyuncular yer almaktadır.

Hayat Sırları Dizi Oyuncuları: Ahmet Mümtaz Taylan kimdir, Hazar Ergüçlü kimdir, Olgun Toker kimdir, Devrim Yakut kimdir, Ekin Koç kimdir

Erkenci Kuş dizisinde Yiğit karakterini canlandırmaktadır.

 

Utku Ateş Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Hasibe Eren Kimdir?
Hasibe Eren
Oyuncu
Murat Akkoyunlu Kimdir?
Murat Akkoyunlu
Oyuncu
Sait Genay Kimdir?
Sait Genay
Oyuncu
Ekin Mert Daymaz Kimdir?
Ekin Mert Daymaz
Oyuncu
Gülay Baltacı Kimdir?
Gülay Baltacı
Oyuncu
Osman Wöber Kimdir?
Osman Wöber
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir