Umut Eker Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:18

Umut Eker Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Umut Eker
Yaşı
:
33 (1983 doğumlu)
Meslek
:
Tasarımcı - Stil Danışmanı
Memleket
:
İstanbul doğumlu
Eğitim
:
AÖF Bankacılık ve Sigortacılık mezunu
İlişki Durumu
:
Selin Türkmen ile beraberdir.

Umut Eker Kimdir ?

Umut Eker 1983 yılında İstanbul'un Bakırköy semtinde doğmuştur. Babasının ısrarı üzerine bankacılık ve finans okumaya başlamıştır. Açıköğretim fakültesi mezunu olan Umut Eker, mezun olduktan sonra bankada staj yapmış fakat sonrasında bu mesleğin kendisine göre olmadığını düşünerek farklı bir sektöre yönelmiştir.

Dünyaca ünlü bir denim giyim markasının Türkiye mağazasında uzun yıllar satış danışmanı ve ardından mağaza müdürü olarak çalışan Umut Eker, şimdilerde yakın arkadaşı olan Didem Soydan tarafından fark edilmiş ve modelliğe yönelmiştir. 

Umut Eker kariyerine tasarım alanında şekil vermek istemiş ve 2002'de arkadaşlarıyla birlikte "Street Fashion" adlı bir marka kurmuştur. Zaman içinde bu markayı büyütüp yurt dışına açılma fırsatı da bulmuştur. Sonrasında ise bu ortaklıktan ayrılan Umut Eker, moda dünyasına atılmış ve hem erkek denim modelleri tasarlayıp hem de erkek dergilerindeki moda çekimlerinde mankenlere stil danışmanlığı yapmıştır.

Günümüzde de popüler isimler arasında yer alan, Beyazıt Öztürk, Tarkan, Emre Altuğ, İrem Derici, Bengü gibi isimlere Stil danışmanlığı vermiş olan Umut Eker, bir dönem Show TV ekranlarında yayınlanan "Bu Tarz Benim" adlı moda yarışmasında da jüri üyeliği yapmıştır.

R harfini söyleyemediği için konuşurken sergilediği sempatik tavırları, vücudunda çok miktarda yer alan dövmeleri ve farklı tarzı ile dikkat çeken Umut Eker, Selin Türkmen ile uzun süredir güzel bir birliktelik yaşamaktadır.

Yer Aldığı Projeler

  • Bu Tarz Benim - Show TV - Jüri Üyesi
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)