İlgini çekebilir

Adnan Serter kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 07.11.2017 08:20
Ümit Özaraz Kimdir?
indirim7.com

Ümit Özaraz Kimdir ?

Ümit Özaraz Biyografisi

Ümit Özaraz kimdir, 26.06.1987 tarihinde Van'da dünyaya gelmiştir. İlkokulu Van'da yatılı okuyan Ümit Özaraz, Kartal Anadolu Lisesini kazandıktan sonra İstanbul'da yaşamaya başlamıştır.

Üniversite eğitimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İnşaat Bölümü'nde yapmıştır. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümünde 4. sınıfı okumaktadır. Ayrıca yağlı boya ve kara kalem çalışmaları da yapan Ümit Özaraz güzellik işine girerek protez tırnak uzmanlığı yapmıştır.

Küçük yaşlardan müziğe ilgili olan ve şuan kendi beste ve eserlerini yapan başarılı sanatçı 2015 senesinde babasının vefat etmesinden sonra kendini müziğe adamıştır. 10 yıldır bağlama gitar çalan Ümit Özaraz hem Karadeniz şarkıları hemde Kürtçe şarkıları seslendirmektedir.  İnstagram sayfasında "Bana dinimi dilimi ırkımı sormayın! Türküm,Kürdüm,İngilizim,Arabım, Arnavutum,Lazım,Çerkezim Kısacası HERKESİM!" yazan yetenekli sanatçı tüm ruhların müzikte buluştuğuna inanan biri olduğunu belirtmektedir.

Ümit Özaraz Parçaları

2016 yılında söz ve müziğin kendisine ait olduğu ve Kobimedya yapım aracılığıyla  "Mum" ve  "Hadi Kalk" parçalarını çıkarmıştır. 2017 yılında ise yine söz ve müziğinin kendisine ait olduğu "Eller Ne Bilsin" parçasına netd müzik ile klip çıkarmıştır.

 
Ümit Özaraz instagram adresi: @umitozaraz
Ümit Özaraz Foto Galeri

Ümit Özaraz Projeleri

  • 2016 - Mum (Söz & Müzik)
  • 2016 - Hadi Kalk (Söz & Müzik)
  • 2017 - Eller Ne Bilsin (Söz & Müzik)

Benzer Biyografiler

Tuğba Yurt Kimdir?
Tuğba Yurt
Sanatçı
Emre Saltık
Emre Saltık
Sanatçı
Murat Dalkılıç Kimdir?
Murat Dalkılıç
Sanatçı
Vedat Türkali Kimdir?
Vedat Türkali
Sanatçı
Derya Uluğ Kimdir?
Derya Uluğ
Sanatçı
Simge Sağın Kimdir?
Simge Sağın
Sanatçı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir