İlgini çekebilir

Burak Gacemer kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.05.2017 08:39
Uğur Biçer

Uğur Biçer Kimdir ?

Uğur Biçer Biyografisi

1988 yılında İzmir'de doğan Uğur Biçer, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Oyunculuk eğitimi de bulunan Uğur Biçer, oyunculuk kariyerine ilk olarak 2012 yılında rol aldığı Osmanlı Tokadı adlı dizi ile adım atmıştır.

Güzel Köylü Dizisi ile Tanındı

Osmanlı Tokadı dizisinde rol aldıktan sonra ekranlarda tanınan bir oyuncu olmaya başlayan Uğur Biçer'in asıl dikkat çektiği proje ise Gizem Karaca'nın baş rolde yer aldığı Güzel Köylü adlı dizi olmuştur.

Güzel Köylü dizisindeki rolü ile dikkat çeken Uğur Biçer aynı zamanda Düşman Kardeşler ve Hanım Köylü dizilerinde de oynamış bunun yanı sıra Ata Demirer ile Demet Akbağ'ın baş rollerde yer aldığı Eyvah Eyvah 3 adlı sinema filminde de rol almıştır.

Kiralık Aşk Dizisi ile Yükselişe Geçti

Uğur Biçer Star TV ekranlarında yayınlanmış olan, Elçin Sangu ve Barış Arduç'un baş rolünde yer aldığı Kiralık Aşk dizisinin ikinci sezonunda diziye dahil olmuş ve bu dizide kötü bir karakter olan Cevdet rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Kiralık Aşk dizisinin final yapmasının ardından ekranlara kısa bir süre ara veren oyuncu Uğur Biçer, ses getiren yeni bir dizi projesi ile tekrar ekran karşısına çıkmıştır.

Savaşçı Dizisi Üstçavuş Emre Durmuş Rolü

savaşçı dizisi

Fox TV'de yayınlanan askeri dizi Savaşçı dizisinde rol alan Uğur Biçer bu dizide Üstçavuş Emre Durmuş karakterine hayat vermiştir.

Fox TV'nin dikkat çeken yapımlarından biri olan Savaşçı dizisi kadrosunda Uğur Biçer ile birlikte Fırat Albayram, Berk Oktay, Murat Serezli gibi isimler de rol almıştır.

 

Uğur Biçer Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • 2017 - Savaşçı
  • 2016 - Hanım Köylü
  • 2014 - Güzel Köylü
  • 2014 - Eyvah Eyvah 3 (Hanım Köylü)
  • 2012 - Düşman Kardeşler
  • 2012 - Osmanlı Tokadı

Benzer Biyografiler

Can Kıran Kimdir?
Can Kıran
Oyuncu
Hikmet Körmükçü Kimdir?
Hikmet Körmükçü
Oyuncu
Fırat Albayram
Fırat Albayram
Oyuncu
Feyza Çıpa Kimdir?
Feyza Çıpa
Oyuncu
Melissa Giz Cengiz Kimdir?
Melissa Giz Cengiz
Oyuncu
Elçin Sangu Kimdir?
Elçin Sangu
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir