İlgini çekebilir

Nurullah Şık kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.09.2019 21:33

Ufuk Tevge Kimdir ?

Ufuk Tevge Biyografisi

Ufuk Tevge kimdir? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde oyuncu olarak yer alan Ufuk Tevge kaç yaşında? Nereli? Boyu, kilosu kaç? Daha önce hangi dizilerde ve filmlerde oynadı? İşte Ufuk Tevge'nin biyografisi ve kısaca hakkında bilgiler.

Ufuk Tevge, 1993 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Sadri Alışık Kültür Merkezinde 2011 - 2012 yılları arasında oyunculuk ve diksiyon eğitimi aldı. 2012 yılında eğitimine başladığı İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bölümünden 2016 yılında birincilikle mezun oldu.

Ufuk Tevge daha önce hiçbir dizi yada filmde oynamadı. İlk dizisi Atv kanalında ekranlara gelen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi olacak. Yakışıklı oyuncu tiyatro oyunculuğu kariyerinde; Anadolu Expresi adlı tiyatro oyununda sahne teknisyeni olarak yer aldı. 2016 yılında Hades'in Arka Bahçesi, 2018 yılında Damdaki Kemancı, 2019 yılında ise Bir Banka Soygunu Komedisi adlı tiyatro oyunlarında sahne aldı.

1993 yılında doğan Ufuk Tevge, 26 yaşında, 1.80 m boyunda ve 72 kilo ağırlığındadır. Yetenekli oyuncu, İngilizce ve Yunanca dillerine hakimdir. Karadeniz, Ege ve İç Anadolu şivelerini konuşabilmektedir. Ata binme, futbol oynama, kılıç sanatı, yüzme, boks, tango, yoga, gitar, saz gibi hobileri bulunmaktadır.

Ufuk Tevge'nin Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde usta oyuncu Burak Sergen'in oğlu olarak yer alacak. Dizide kardeşi ise yine kendisi gibi diziye sonradan dahil olan oyuncu Kutay Sungar olacak.

Oynadığı Tiyatro Oyunları

Benzer Biyografiler

Oktay Gürsoy Kimdir?
Oktay Gürsoy
Oyuncu
Emre Törün Kimdir?
Emre Törün
Oyuncu
Sevil Akı Saner Kimdir?
Sevil Akı Saner
Oyuncu
Sevinç Gürşen Kimdir?
Sevinç Gürşen
Oyuncu
Sedat Kalkavan Kimdir?
Sedat Kalkavan
Oyuncu
Bilgehan Birincioğlu
Bilgehan Birincioğlu
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.