İlgini çekebilir

Gupse Özay kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.10.2016 19:37
Tuna Kırlı Vikipedi

Tuna Kırlı Kimdir ?

Tuna Kırlı Biyografisi

Son dönem dizi ve filmlerinde fazlası ile görmekte olduğumuz Tuna Kırlı, 12 Eylül 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren başarılı bir eğitim hayatına sahip olan Kırlı, Şişli Terakki Lisesi bünyesinde eğitim hayatını tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini ise hayalini kurduğu meslek üzerine yapmayı tercih etti.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nü kazanarak bu anlamda profesyonel bir eğitim alan Tuna Kırlı, başarılı bir eğitim hayatının ardından mezun olmuştur. Enteresan karakteri ve siması ile kısa zaman içerisinde fark edilen Kırlı, kısa süre içerisinde tiyatro oyunculuğuna atıldı ve kendisini çok daha ileri düzeye getirme yoluna da gitti.

Tuna Kırlı, tiyatro oyunculuğu kadrolarında yer alırken sürekli kendisini çok daha ileriye götürme yoluna gitti ve aynı zamanda çeşitli tiyatro oyunlarında küçük rollerde başlayarak ilerleme yoluna gitti. Türkiye’nin efsane dizilerinden birisi olan Çiçek Taksi dizisi kadrosunda kısa bir süre rol alan Kırlı, zaman içerisinde tanınmaya başlamıştır.

Bir zamandan sonra dört sene boyunca İstanbul şehrinden ayrılarak farklı bir şehre giden ve oyunculuk sektöründen uzaklaşarak yöneticilik yapan Kırlı, zaman içerisinde yeniden kendi mesleğine dönme yoluna gitmiş ve ilk olarak İstanbul şehrine dönmeyi tercih etmiştir. 2014 yılında profesyonel oyunculuk ve kişisel gelişim eğitimleri verme yoluna giden Kırlı, zaman içerisinde önemli projelerde yer almıştır.

Sektörde tanınması isek 2015 yılında vizyona giren ve hasılat rekorları kıran Düğün Dernek 2 filmi ile oldu. Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Barış Yıldız, Devrim Yakut ve Şinasi Yurtsever gibi profesyonel bir oyuncu kadrosu ile çalışan ve burada komik bir kötü karakteri canlandıran Tuna Kırlı, hafızalarda yer etmeyi başardı.

Yine 2015 yılında beyazperde de yer alan Çarşı Pazar filmi kadrosunda yer alan Tuna Kırlı, çok daha fazla ön plana çıktı. Bu filmde Erdem Yener, Ayhan Taş, İlker Aksum, Doğa Konakoğlu ve Deniz Oral gibi isimler ile yer alarak yine oyunculuk anlamında ne kadar iyi bir isim olduğunu herkese televizyon ekranlarında gösterme yoluna gitti.

Oyun Atölyesi tiyatroları kadrosunda hali hazırda oyunlara çıkan ünlü isim, zaman içerisinde filmografi anlamında çok daha ileriye gitmiştir ve kişilik anlamında da sevilen bir isim olduğundan dolayı günümüz cast seçimlerinin aranan ve beğenilen isimlerinden birisi olmayı başarmıştır. Oyunculuk anlamında birçok ünlü isimden de olumlu yorumlar almayı başarmıştır.

2016 yılı içerisinde televizyon ekranlarında yayınlanmaya başlanan Babam ve Ailesi dizisi kadrosunda yer alan genç oyuncu, hünerlerini konuşturmaya devam ediyor. Dizide aynı zamanda Ayça Bingöl, Ceyda Düvenci, Bülent İnal, Sercan Badır, Erdem Akakçe, Caner Şahin ve Kubilay Karslıoğlu gibi isimler ile birlikte bu dizide yer almaktadır.

 

Tuna Kırlı Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Zeynep Kankonde (Altınsoylar Remziye) Kimdir?
Zeynep Kankonde
Oyuncu
Bülent İnal (Babam ve Ailesi Kemal) Vikipedi
Bülent İnal
Oyuncu
Caner Şahin (Babam ve Ailesi Kadir) Biyografi
Caner Şahin
Oyuncu
Onur Tuna
Oyuncu
Murat Cemcir Kimdir?
Murat Cemcir
Oyuncu
Sinan Tuzcu
Sinan Tuzcu
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir