İlgini çekebilir

Kaan Yalçın kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.01.2018 03:47
Toprak Sağlam Kimdir?

Toprak Sağlam Kimdir ?

Toprak Sağlam Biyografisi

Toprak Sağlam Kimdir?

Toprak Sağlam, 9 Ekim 1985 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren ailesinin de desteği ile birlikte sanat ile iç içe büyüyen ve oyunculuğa ciddi anlamda meraklı olarak Sağlam, başarılı eğitim hayatının sonrasında kendisini oyunculuk alanına doğru yönlendirmek adına atılımlarda bulundu.

Müziğe de son derece meyilli olan genç isim, oyunculuk konusunda Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’ne gitmiş ve buradan birincilik ile mezun olarak adından çok ciddi anlamda söz ettirmeye başlamıştır. Zaman içerisinde aynı zamanda tiyatro oyunlarında da yer alarak kariyerine başlamıştır. Sağlam, müzik ile de iç içe olduğu gibi şarkı söylemekte ve dansçılık da yapmaktadır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Tiyatro sahnelerinde kısa bir zaman dilimi içerisinde kendisini gösteren Sağlam, birçok farklı alanda yer almış ve kariyerini yükseklere taşımıştır. Sağlam, ilk olarak 2000 yılında Sanem filmi kadrosunda yer alarak beyazperde ile sektöre giriş yapmıştır. Orta metrajlı projede adından sıklık ile söz ettirmiştir.

Daha sonrasında Murat Başaran’ın Yetti Gari isimli şarkısının klibinde de yer alarak kendisini göstermeye başlayan genç oyuncu, yavaş yavaş sektör içerisinde de ciddi anlamda tanınmaya başlamıştır.

İlk dizi projesi ise 2005 yılında İlk Göz Ağrısı dizisi ile olmuştur. Dizi döneminin en popüler dizilerinden birisi olmuştur ve kadrosu ile de adından ciddi anlamda söz ettirmiştir. Ebru Akel, Cem Davran, Salih Kalyon gibi isimler dizide yer almıştır ve uzun bir süre devam etmiştir.

2006 yılında çok da tutmayan projeler olarak dikkat çeken Cemile ve Karınca Yuvası dizilerinin kadrosunda da yer alarak figüran rollerde kendisini göstermiş ve güzelliği ile de kısa vadede yapımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır.

KARİYERİNİN GELİŞİM SÜRECİ

2007 yılında çok ciddi anlamda beklenti ile televizyon ekranlarına gelen Kuzey Rüzgarı dizisi kadrosuna girmeyi başarmıştır. Dizide aynı zamanda efsane Kadir İnanır, Oktay Kaynarca, Çağla Kubat ve Selçuk Yöntem gibi isimler yer almıştır ki bir sene sonunda dizi çok da yüksek izlenme rakamlarına ulaşamadığı için sonuçlanmıştır.

2008 yılında Türkiye İş Bankası ve Dido markalarının reklam yüzü olmayı başarmış, güzelliği ile ciddi anlamda fark yaratmıştır. Yine aynı sene içerisinde Dantel dizisi kadrosuna girerek yardımcı rollerden birisini üstlenmiştir. Dizide aynı zamanda Özlem Yılmaz, Engin Altan Düzyatan ve Derya Alabora gibi isimler yer almıştır.

2009 yılında Hicran Yarası dizisi kadrosuna dahil olmuş ve burada başrol oynayarak en ciddi deneyimini yaşama şansına sahip olmuştur. Dizinin kadrosunda Emrah, Nazan Kesal gibi isimlerde yer almıştır. 2 sezonda 80 bölüm yayınlanmış ve sevilen bir proje olarak final yapmıştır.

Toprak Sağlam ismini tüm Türkiye genelinde duyuran esas proje ise Osmanlı Tokadı dizisi olmuştur ki TRT 1 ekranlarının en sevilen projelerinden de birisi olarak dikkat çekmiştir. Dizide usta isimler Uğur Çavuşoğlu, Alper Kul, İsmail Hacıoğlu, Vildan Atasever, Mazhar Alanson gibi isimler yer almıştır ve 2 sezonda 37 bölüm yayınlanmıştır.

Toprak Sağlam, 2015 yılında ise Kara Ekmek dizisi kadrosunda yer almıştır. Dizide Özlem Yılmaz, Engin Hepileri, Altan Erkekli gibi isimler yer almıştır ve proje 37 bölüm sonunda ikinci sezonunda final yapmıştır.

Sağlam, aynı zamanda yine 2015 yılı içerisinde izlenme rekorları kırarak adından sıklık ile söz ettiren beyazperde projesi Delibal filmi kadrosunda yer almıştır. Filmde Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal gibi isimlerde yer almıştır.

GÜNCEL PROJESİ

2016 yılı itibari ile televizyon ekranlarında yayınlanmaya başlayan Bodrum Masalı dizisi kadrosunda da yardımcı kadın oyuncu rolü ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Dizide aynı zamanda kendisi ile birlikte Şevval Sam, Timuçin Esen, Hilmi Cem İntepe, Murat Aygen, Dilan Çiçek Deniz gibi isimlerde yer almaktadır.

ÖDÜLLERİ

Ciddi anlamda gelecek vaat eden ve çok yönlü oyunculuk deneyimleri ile sektöründe aktif olarak hareket Sağlam, aynı zamanda bir de ödül kazanmıştır.

20.Ankara Uluslararası Film Festivali "Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu" Ödülü (Gökten Üç Elma Düştü – 2008)

Toprak Sağlam Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Hilmi Cem İntepe Kimdir?
Hilmi Cem İntepe
Oyuncu
Nazlı Kar Kimdir?
Nazlı Kar
Oyuncu
Yener Gürsoy Kimdir?
Yener Gürsoy
Oyuncu
Büşra Develi Kimdir?
Büşra Develi
Oyuncu
Zehra Yılmaz Kimdir?
Zehra Yılmaz
Oyuncu
Tugay Bahşi Kimdir?
Tugay Bahşi
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir