İlgini çekebilir

Onur Kopçak kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.07.2018 01:49
Tolgahan Sayışman Kimdir?

Tolgahan Sayışman Kimdir ?

Tolgahan Sayışman Biyografisi

Star TV ekranlarında Perşembe akşamları yayınlanan ''Siyah İnci'' adlı dizide ''Kenan'' karakterini oynamaktadır. Tolgahan Sayışman Siyah İnci Kenan kimdir? Kaç yaşında? Boyu kaç? Evli mi? Nereli?

Tolgahan Sayışman
Kimdir? 17 Aralık 1981 yılında doğmuştur. Baba tarafı Selanik göçmeni anne tarafı ise Trabzonludur. Bir tane kız kardeşi vardır, Nil Sayışman. Eğitim hayatı boyunca kendisini oyunculuk alanında hayal etmemiştir. Bu nedenle Kadıköy İntaş Lisesi'ni bitirdikten sonra Doğuş Üniversitesi'nde İşletme Fakültesi'nden mezun olmuştur. Yaşamının bir döneminde ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla bazı yerlerde çalışmıştır. Bu çalışma dönemleri içerisinde figüran olarak da dizilerde oynamaktaydı. Bir gün başrol oyuncusunun gelmemesiyle figüranlıktan baş rol oynamıştır. Sonrasında mankenlik ajanslarında modellik yapmıştır. 2002 yılında ise Best model of Turkey yarışmasına katılmıştır fakat o yıl içerisinde birinciliği Kıvanç Tatlıtuğ'a kaptırmış, 2004 yılında Manhunt of Turkey ve 2005 yılında Güney Kore'de Manhunt International yarışmalarında birinciliği elde etmiş ve dünya birincisi olmuştur. Bu yarışmanın getirdiği birincilikten sonra hayatı büyük oranda değişmiştir. Bir dönem Hong Kong'da da yaşayarak mankenlik yapmıştır. Sonrasında Türkiye'ye dönerek oyunculuğa başlamıştır. Bunun için önceki dönemlerde oyunculuk eğitimleri de almıştır. Günümüze kadar da birçok dizi ve filmlerde rol almıştır. Geçtiğimiz yakın dönemde de Almeda Abazi ile yaşamlarını birleştirmişlerdir.

Tolgahan Sayışman Dizileri

Tolgahan Sayışman birçok dizide uzun süreli oyunculuklar yapmıştır. 2004 yılında Avrupa Yakası dizisinde 1 sezonluk konuk oyuncu olarak oyunculuk yapmıştır. 2006 yılında Esir Kalpler ve Maçolar dizilerinde rol almıştır. 2007 yılında ise Dicle dizisinde yer almıştır. 2007-2009 dönemde ise Elveda Rumeli dizisinin 3. sezonunda yer almıştır ve kendini göstermeyi başarmıştır. Çoğu insan Tolgahan Sayışman'ı Elveda Rumeli ile tanımış olabilir. Yine 2007 yılında Hepsi 1 dizisinde de yer almıştır. 2009 yılında Kavak Yelleri'nde 3. sezonda konuk oyunculuk yapmıştır. 2010-2013 yıllarında Lale Devri dizisinde yer almıştır. Elveda Rumeli dizisinden sonra Çınar Ilgaz rolüyle herkesin beğenisini kazanmıştır. Bir dönem Lale Devri ve Yer Gök Aşk dizisinin birleşmesiyle bir dönem Yer Gök Aşk dizisinde de yer almıştır. Son dönemlerde rol aldığı dizi ise Asla Vazgeçmem adlı dizidir. Asla Vazgeçmem dizisinde de başrolü oynamıştır.

Tolgahan Sayışman Filmleri

Dizilerin yanı sıra Tolgahan Sayışman sinema filmlerinde de rol almıştır. İlk sinema filmi 2008 yılında Aşk Tutulması'dır. 2009 yılında da Aşk Geliyorum Demez filminde Ali karakterini canlandırmıştır.2013 yılında Sürgün adlı filmde oynamıştır. 2014 yılında ise Mazlum Kuzey adlı filmde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Son dönemlerde 2015 yılında Bizans Oyunları adlı filmde oynamıştır. Son sinema filmi olarak da 2017 yılında Eski Sevgili adlı filmde oynamıştır. Tolgahan Sayışman 36 yıllık yaşamında bu dizilerde ve filmlerde rol alarak birçok insanın beğenisini kazanmış ve başarılı olduğunu kanıtlamış bir oyuncudur.


Tolgahan Sayışman, Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Hayat Işığım adlı yeni dizide Yüzbaşı Yılmaz karakterini canlandıracak. Dizideki partneri ise Diriliş Ertuğrul dizisinden tanınan Esma Sultan karakterini canlandıran Esra Bilgiç oldu.

Tolgahan Sayışman Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • 2018 - Hayat Işığım
 • 2018 - Siyah İnci
 • 2016 - Bizans Oyunları (Sinema Filmi)
 • 2015 - Asla Vazgeçmem
 • 2014 - Sürgün (Sinema Filmi)
 • 2010 - Lale Devri
 • 2009 - Aşk Geliyorum Demez (Sinema Filmi)
 • 2009 - Kavak Yelleri
 • 2008 - Aşk Tutulması (Sinema Filmi)
 • 2007 - Hepsi 1
 • 2007 - Elveda Rumeli
 • 2007 - Dicle
 • 2006 - Maçolar
 • 2006 - Esir Kalpler

Benzer Biyografiler

Gözde Mutluer Kimdir?
Gözde Mutluer
Oyuncu
Hakan Dinçkol Kimdir?
Hakan Dinçkol
Oyuncu
Çağla Demir Kimdir?
Çağla Demir
Oyuncu
Tugay Mercan Kimdir?
Tugay Mercan
Oyuncu
Tuğçe Kumral Kimdir?
Tuğçe Kumral
Oyuncu
Hülya Gülşen Irmak Kimdir?
Hülya Gülşen Irmak
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.