Tolga Ortancıl Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.05.2017 15:57

Tolga Ortancıl Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Tolga Ortancıl
Yaşı
:
25 (21 Haziran 1992)
Memleket
:
İzmir
Meslek
:
Oyuncu
Göz Rengi
:
Mavi
Saç Rengi
:
Kumral
Boyu
:
1.75 cm
Eğitim
:
Beykent Üniversitesi Oyunculuk

Tolga Ortancıl Kimdir ?

Tolga Ortancıl 21 Haziran 1992 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiştir. Eğitimini Beykent Üniversitesinde tamamlayan genç oyuncu Tolga Ortancıl, Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. 

Rol Aldığı Diziler

Tolga Ortancıl'ın ilk oyunculuk deneyimi Elde Var Hayat adlı dizi ile gerçekleşmiştir. Elde Var Hayat dizisi ile profesyonel anlamda oyunculuğa adım atan Tolga Ortancıl, sonrasında ise Öykü Karayel, Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy gibi isimlerin rol aldığı Kuzey Güney dizisinde de rol almıştır ve kariyerinde emin adımlarla ilerlemeye başlamıştır.

Kuzey Güney dizisinin ardından yine Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Vildan Atasever'in de kadrosunda yer aldığı Yaz'ın Öyküsü dizisinde rol alan Tolga Ortancıl, ardından Gizem Karaca'nın baş rolde yer aldığı Güzel Köylü dizisinde canlandırdığı Celal karakteri ile dikkat çekmiştir. 

Sevda Kuşun Kanadında dizisinde canlandırdığı Halit karakteri de Tolga Ortancıl'ın dikkat çektiği bir başka karakter olmuştur.

Deli Gönül Dizisinde Rol Aldı

Sevda Kuşun Kanadında dizisinden sonra dikkat çeken başka bir yapımla ekrana dönen Tolga Ortancıl, baş rolde Murat Ünalmış ile Tuvana Türkay'ın rol aldığı Deli Gönül dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

 

Yer Aldığı Projeler

  • Deli Gönül
  • Sevda Kuşun Kanadında
  • Güzel Köylü
  • Yaz'ın Öyküsü
  • Kuzey Güney
  • Elde Var Hayat
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)