İlgini çekebilir

Kıvanç Kasabalı kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:18
Tolga Çevik

Tolga Çevik Kimdir ?

Tolga Çevik Biyografisi

Ünlü komedyen Tolga Çevik 1974 İstanbul doğumludur. Aslen Mersin'li olan Tolga Çevik, lise yıllarında iken tiyatroyla alakadar olmaya başlamış ve daha o dönemlerde okullar arası düzenlenen tiyatro yarışmalarında en iyi oyuncu ödülü almıştır.

Tolga Çevik tiyatroya gönül vermesi nedeniyle İstanbul Devlet Konservatuarına girmek istemiş fakat bu okulu kazanamayınca Yeditepe Oyuncuları topluluğuna katılıp ardından da Central Missouri State Üniversitesi'nde oyunculuk eğitimi almıştır. 

Amerika'da eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a dönen Tolga Çevik BKM oyuncusu olmuş ve profesyonel kariyeri başlamıştır. Tolga Çevik tiyatronun yanı sıra birçok dizi ve sinema filminde de rol almıştır. Avrupa Yakası adlı dizide canlandırdığı Sacit karakteri ile dikkat çekmiştir. 

Tolga Çevik TRT ekranlarında başlayıp daha sonra Star TV'de devam eden Komedi Dükkanı adlı program ile izleyicilerle buluşmuş ve bu program oldukça ilgi görmüştür. Bir süre Komedi Dükkanı adıyla yayınlanan program daha sonra ise Arkadaşım Hoşgeldin ismi ile aynı formatta yayınlanmaya devam etmiştir. 

Tolga Çevik, ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın kız kardeşi olan Özge Yılmaz Çevik ile 2004 yılından beri evli olup, bu evlilikten Tuna ve Tan adında 2 çocuk sahibidir. 

Tolga Çevik Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Şahin Irmak Kimdir?
Şahin Irmak
Oyuncu
Engin Günaydın
Engin Günaydın
Oyuncu
Atalay Demirci Tutuklandı
Atalay Demirci
Komedyen
Cem Yılmaz Kimdir?
Cem Yılmaz
Komedyen Oyuncu
Yetkin Dikinciler Kimdir?
Yetkin Dikinciler
Oyuncu
Evrim Akın
Evrim Akın
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir