İlgini çekebilir

Elçin Afacan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.04.2019 00:11
Taylan Erler Kimdir?

Taylan Erler Kimdir ?

Taylan Erler Biyografisi

Star TV kanalında yayınlanan Erkenci Kuş dizisine dahil olan başarılı oyuncu Taylan Erler kimdir? Taylan Erler evli mi? Eşi kimdir? Kaç yaşında? Nereli? İşte biyografisi!

Taylan Erler, 1966 yılında İstanbul'un Üsküdar semtinde doğdu. Sinema sanatçısı olan Taylan Erler, oyunculuk kariyeri öncesinde TRT İstanbul Radyosu bünyesinde yer aldı. 1994 senesinde Diyalog Anlatım İletişim Okulu mezunu olarak eğitimini devam ettirdi. Aldığı oyunculuk eğitimleri sonrası Amerika'ya gitti ve 2 yıl kadar İngilizce eğitimi aldı. Kariyerinde ilk olarak tiyatro oyunlarında oyunculuğa adım atan Taylan Erler, sadece kariyeri boyunda 3 filmde oynamıştır. Dizileri ise buna istinaden daha fazladır. 

İlk televizyon dizisi 1997 yılında ekranlarda yayınlanan Ruhsar adlı dizi olmuştur. Dizide Nikah Memuru olarak yer almıştır. Sonrasında Çarli, Eyvah Kızım Büyüdü, İyi Aile Robotu, Büyük Buluşma, Mavi Rüya gibi dizilerde yer aldı. 2004 yılında 4 farklı dizi ile yoluna devam eden başarılı oyuncu Taylan Erler, 2015 yılında ilk sinema filmi olarak Uzaklarda Arama filminde oynadı. Filmde Belediye Başkanı rolünde izleyicilerin karşısına çıktı. 

2018 yılında Star TV kanalında yayınlanmaya başlayan Can Yaman, Demet Özdemir gibi isimleri başrol oyuncuları arasında barındıran Erkenci Kuş dizisinin 2.sezonunda  Nihat'ın ikiz kardeşi, Sanem'in amcası Mithat olarak yer almaktadır.

Taylan Erler Foto Galeri

Benzer Biyografiler

Sevcan Yaşar Kimdir?
Sevcan Yaşar
Oyuncu
Sibel Şişman Kimdir?
Sibel Şişman
Oyuncu
Anıl Çelik Kimdir?
Anıl Çelik
Oyuncu
Öznur Serçeler Kimdir?
Öznur Serçeler
Oyuncu
Tuğçe Kumral Kimdir?
Tuğçe Kumral
Oyuncu
Birand Tunca Kimdir? Biyografisi
Birand Tunca
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir