İlgini çekebilir

Sinan Tuzcu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.10.2016 19:58
Taygun Sungar Kaç Yaşında?
indirim7.com

Taygun Sungar Kimdir ?

Taygun Sungar Biyografisi

Günümüz dizilerinde boy göstermeye başlayan Taygun Sungar, 1989 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1995 yılı ile 2003 yılları arasında ilköğretim ve orta öğretim düzeyi eğitimlerini Ankara Beytepe mevkiinde başarılı bir şekilde tamamlayan Taygun Sungar, daha o yaşlardan tiyatroya ve oyunculuğa çok ciddi bir şekilde meraklı kişiliği ile dikkat çekiyordu.

Henüz okul yıllarında iken 2001 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu kadrosunda eğitimler alırken Burak Sergen imzalı oyunlardan birisi olan Serseri Gönül isimli oyun içerisinde yer aldı. Bu oyun ile birlikte tiyatro yeteneklerini geliştiren Sungar, bu anlamda kendisini daha da ileriye götürebilmek adına çok çok daha hevesli bir hale geldi.

2003 – 2006 yılları arasında lise eğitimini Kayseri’de alan Sungar, 2007 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü kazanarak hayalini kurmakta olduğu oyunculuk mesleğine karşı çok daha kısa bir zaman dilimi içerisinde eğildi. Sungar, buradaki eğitimini kısa zaman içerisinde başarılı bir şekilde tamamlayarak kendisini ön plana çıkarmayı da başardı.

Sungar, zaman içerisinde kendisini tiyatro oyunlarına vererek birçok farklı tiyatro oyununda oyunculuk yaptı ve hayalini kurduğu mesleği icra etmeye başladı. Sungar, zaman içerisinde dizi setlerinde de yardımcılık yaptı ve son olarak oyuncu olarak bir dizi kadrosunda yer alabilmek adına cast çekimlerine çağrıldı.

Günümüzün sevilen dizilerinden birisi olan Babam ve Ailesi dizisi kadrosunda ilk defa televizyon ekranlarına çıkan Sungar, dizinin sevilen isimlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Dizide aynı zamanda Ceyda Düvenci, Ayça Bingöl, Bülent İnal, Sercan Badur, Kubilay Karslıoğlu gibi isimler ile oynamaktadır. Dizideki karakteri ile de ayrıca son derece dikkat çeken bir performans sergilemektedir.

Taygun Sungar Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Çiçek Taksi
  • Kuzenlerim
  • Gurbet Kadını
  • Kara Ekmek
  • Kardeş Payı
  • Ulan İstanbul
  • Babam ve Ailesi

Benzer Biyografiler

Erdem Akakçe Kimdir?
Erdem Akakçe
Oyuncu
Ayça Bingöl (Babam ve Ailesi Nilgün) Kimdir?
Ayça Bingöl
Oyuncu
Sera Kutlubey (Babam ve Ailesi Hasret) Kimdir?
Sera Kutlubey
Oyuncu
İpek Filiz Yazıcı Kimdir?
İpek Filiz Yazıcı
Oyuncu
Sezin Bozacı Kaç Yaşında?
Sezin Bozacı
Oyuncu
Tuna Kırlı Vikipedi
Tuna Kırlı
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir