İlgini çekebilir

Raul Meireles kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 02.01.2017 11:04

Tarık Mengüç Foto Galeri

Tarık Mengüç Biyografi
Tarık Mengüç Biyografi

Tarık Mengüç, 17 Ocak 1969 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Çingene bir ailenin çocuğu olan Mengüç, genetiklerinden gelen dansçılık ve şarkıcılık konusuna çok küçük yaşlarından itibaren kendisini kaptırmış ve bu anlamda kendisini küçük yaşlardan itibaren güzel sesi ile sahnede bulmuştur. Dans edişi ile de herkes için fark yaratmıştır.

Hayatı boyunca çeşitli meslekler yapan ve okul hayatını çok ileri götürmeyen Mengüç, zaman içerisinde çok ciddi anlamda fark yaratmış ve sesi ile ön plana çıkmıştır. Nitekim zaman içerisinde müzik yapımcıları tarafından keşfedilerek bu anlamda fark yaratmıştır. İlk albümü ile birlikte de ülkemizde en çok sevilen ve dinlenen isimlerden birisi olarak dikkatleri çekmiştir.

2004 YILINDA ŞAKŞUKA ALBÜMÜ

Tarık Mengüç ismini tüm Türkiye’nin duymasına vesile olan projesi Şakşuka albümü olmuştur ki şarkı kısa bir zaman dilimi içerisinde tüm herkesin diline çok ciddi anlamda dolanmıştır. Kendine has üslubu ve söyleme tarzı ile birlikte ülkemiz genelinde en çok dinlenen sanatçılardan birisi olma başarısını da göstermiştir.

Şarkı ile birlikte klibinde yaptığı dans figürleri ile birlikte kendi döneminin fenomenlerinden birisi olmuştur ve çok ciddi anlamda ilgi çekici bir kişilik haline gelmiştir. Bu albümü ile birlikte 11. Kral TV Video Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı kategorisinde de ödüle aday gösterilmiştir.

2007 YILINDA LAKERDA ALBÜMÜ GELDİ

Şakşuka ile birlikte ülkemizde en ciddi şekilde ön plana çıkan sanatçılardan birisi olmayı başaran Tarık Mengüç, sempatik kişiliği ile olduğu kadar yeni albümü Lakerda ile birlikte yeniden insanların en çok beğendiği isimlerden birisi olarak dikkatleri çekmiştir.

Albümün satış rakamları yine ciddi anlamda kendisini memnun ettiği gibi korsandan en çok darbe yiyen sanatçılardan birisi oldu.

BESTECİ KİŞİLİĞİ İLE DE ÖN PLANA ÇIKTI

Söz yazarı ve besteci kimliği ile de bu anlamda fark yaratan Mengüç, çok fazla ön planda olmasa da dilimize pelesenk olmuş şarkıların da yazarı ve bestecisi olarak geri planda yer alarak aslında ciddi anlamda fark yaratmıştır. Bazı şarkıları ve hediye ettiği şarkıcılar aşağıdaki gibidir;

  1. Sibel Can – Hey Adamım
  2. Seda Sayan – Ben Sana Demedim Mi?
  3. Davut Güloğlu – Katula Katula
  4. Ayça Tekindor – Degaje

Gibi şarkıların söz yazarı ya da bestecisi olarak background kısmında yer alarak aslında çok güzel eserlere hayat vermiştir. Türkiye genelinde aynı zamanda İbrahim Tatlıses, İbrahim Erkal, Ebru Gündeş ve Faruk K gibi isimlerin vokali olarak da görev yapmıştır.

DİĞER ALBÜMLERİ DE ORTA DÜZEYDE İLGİ GÖRDÜ

Kendine has kişiliği, giyim ve makyaj tarzı ile birlikte ülkemiz genelinde çok ciddi anlamda imaj sahibi olan Tarık Mengüç, beklentileri karşılayabilmek adına ve zaman içerisinde ön planda olabilmek adına albümler yapmış ve ön planda kalmaya devam etmiştir. Sanatçının diğer albümleri aşağıdaki gibidir;

  1. 2009 – İnadına 35 Derece
  2. 2011 – Tek Kişilik Orduyum
  3. 2013 – Ben Niye Yokum
  4. 2014 – Sakız

Gibi albümler ile piyasanın içerisinde yer almaya devam etmiş ve bu anlamda yine fark yaratan isimlerden birisi olarak da ön plana çıkmıştır.

SURVİVOR 2017 KADROSUNA YER ALMIŞTIR

Acun Ilıcalı tarafından düzenlenmekte olan ve ülkemizin yıllardır en çok seyredilen programlarından birisi olarak dikkatleri çeken Survivor 2017 Ünlüler takımı kadrosunda kendisine birçok ünlü isim ile birlikte yer bulma fırsatına erişmiştir.

Yarışmaya katılacak diğer birkaç isim ise İlhan Mansız, Serhat Akın, Furkan Kızılay ve Çılgın Sedat gibi isimler yer almaktadır.

Tarık Mengüç Kişisel Bilgiler

Tarık Mengüç İnstagram@tarikmenguc
Tarık Mengüç Nereli?İstanbul doğumludur.
Tarık Mengüç Kaç Yaşında?17 Ocak 1969 doğumludur 47 yaşındadır.
Tarık Mengüç SurvivorTarık Mengüç Survivor 2017 kadrosuna dahil olmuştur.

Yer Aldığı Projeler

  • Survivor 2017

Benzer Biyografi Yazıları

Kalben
Kalben
Şarkıcı
Şahika Ercümen Kimdir?
Şahika Ercümen
Sporcu
Seda Demir
Seda Demir
Oyuncu
Sema Aydemir Apak
Sema Aydemir Apak
Yarışmacı
Volkan Çetinkaya ( Survivor Volkan )
Volkan Çetinkaya
Yarışmacı
Bennu Gerede
Bennu Gerede
Fotoğrafçı

Şarkıcı, Survivor, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir