İlgini çekebilir

Simge Fıstıkoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 01.01.2022 14:00

Taner Ay Kimdir ?

Taner Ay Biyografisi

Taner Ay kimdir? En çok kullanılan sosyal medya platformu olan İnstagram üzerinde paylaşımlarıyla dikkat çeken Taner Ay ne iş yapıyor? Nereli? Mesleği ne? Kaç yaşında? Boyu ve kilosu kaç? Sevgilisi kimdir? İşte hakkında tüm detaylar ve kısaca biyografisi!

Taner Ay, Almanya'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Almanya'da tamamladı. Yaşantısının çoğu kısmını Almanya'da geçiren iş adamı, üniversite eğitimini Almanya'da ve yüksek lisans eğitimini İngiltere'nin Londra şehrinde tamamladı. İyi derecede İngilizce, Almanca ve Türkçe bilmektedir. Sizlere kendisini daha iyi tanımanız açısından babası hakkında bilgi vererek kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz.

Taner Ay'ın Babası Kimdir?

Babası Çetin Ay, Almanya'da önde gelen Türk iş adamlarından birisidir. Babası Çetin Ay aslen Kırşehir Kaman ilçesi nüfusuna bağlıdır. Düsseldorf şehrinde bulunan ESİ HOLDİNGin yöneticisidir. Aynı zamanda  Kıbrıs Duesseldorf Fahri temsilciliği yapmaktadır. Avrupa İş Adamları Platformunu kuran ve başkanı olarak görevini sürdüren kişidir. Türkiye'yi Almanya'da yaptığı yatırımlarla tanıtan ve oğlunun desteği ile başarılı bir kariyer sürdüren kişidir. Almanya'da baba oğul bir araya gelerek City Klinik Şehir Hastanesi'ni açtılar. O bölgede yaşayan Türklere kapılarını sonuna kadar açan iş adamları Türkiye'ye de ciddi yatırımlar yapmaktadırlar.

Taner Ay Ne İş Yapıyor? Mesleği Ne?

Taner Ay; Almanya, Türkiye ve bazı Avrupa ülkelerinde sağlık, emlak, enerji gibi sektörlerde yatırımları bulunan iş adamıdır. Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte çekilmiş resimleri vardır. Babası ile birlikte siyasi çevresi oldukça geniştir.

Küçük yaşlarda futbol ile içli dışlı olan genç iş adamı, 2018 yılında memleketi Kırşehir'de faaliyet göstermekte olan Kırşehirspor kulübünü satın almayı istemiştir. Memleketinin takımını süper lige taşımayı hedeflediğini dile getirmiştir. Boş zamanlarında spor ile ilgilenen Taner Ay 92 kilo ağırlığında ve 1.86 m boyundadır. Kaç yaşında olduğu ile ilgili oldukça soru sorulsa da tam olarak doğum yılı bilinmemektedir. 7 Ocak tarihinde doğduğu bilinmektedir ve oğlak burcudur.

Kendisi hakkında sevgilisi kimdir? sevgilisi var mı? mal varlığı ne kadar? gibi sorular sorulmakta. Sizler için araştırmalarda bulunduk ancak kesin bilgi içeren bir detaya rastlayamadık. Bekar olduğu bilinmektedir. Genç iş adamı hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyor, yada yazdıklarımız ile ilgili düzeltilmesi gerektiğini düşündüğünüz yerler varsa bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

Taner Ay öldü mü? Taner Ay neden öldü?

Almanya'da ikamet eden Kırşehirli iş adamı Taner Ay, Bulgaristan'da geçirdiği trafik kazası sonucu 29 aralık 2021 tarihinde hayatını kaybetti. 

Taner Ay'ın vefat haberini Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Üyesi, ATO Meclis Üyesi Efe Bezci duyurdu. Bezci, Twitter hesabından Taner Ay'ın Trafik kazası sonucu öldüğünü belirterek açıklamasında şu cümleleri kullandı;

"Yakın dostum, güzel insan Taner Ay kardeşimi, trafik kazasında çok erken kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Mekanı cennet olsun."

İnstagram hesabı:@taneray1

 

Samsunlu iş adamı Azad Yılmaz kimdir? başlıklı yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Taner Ay Foto Galeri

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.