Talat Atilla Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 07.05.2019 16:22

Talat Atilla Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Talat Atilla
Meslek
:
Gazeteci, Yazar
Doğum Tarihi
:
1 Ocak 1968 (51 yıl yaşında)
Boy
:
1,70 m
Doğum Yeri
:
Ankara

Talat Atilla Kimdir ?

Talat Atilla kimdir? Sık sık haber kanallarında konuk olarak gördüğümüz Talat Atilla kim? Kaç yaşında? Nereli? Eğitim hayatı, yazıları ve özgeçmişi yazımızda!

Talat Atilla, 1968 yılında başkent Ankara'da dünyaya geldi. 1988 yılında gazeteciliğe ilk adımını attı. O dönemlerin önde gelen gazetelerinden birisi olan Anavatan Gazetesinde yazmaya başladı. Yine o dönemlerde İlk Haber gazetesinde muhabir olarak çalıştı. Sonrasında Ulus gazetesinde istihbarat şefliği görevlerinde bulundu. Günaydın Gazetesi, Son Havadis Gazetesi çalıştığı gazetelerdendir. 

28 Nisan 2019 tarihinde Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesinde gerçekleşen 3.Ulusal Palandöken Ödül Töreninde ''Yılın Siyaset Yazarı'' ödülüne layık görülmüştür. RADEV tarafından Yılın Gazetecisi ödülünü almıştır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a tazminat ödemek için evini satması hakkında yaptığı haber ile 2018 Aralık ayında ''Özel Haber'' ödülünü aldı.

Talat Atilla 2002 yılında www.tuktime.com adlı ulusal haber sitesini kurdu. İmtiyaz sahibi olduğu haber kanalının yanı sıra www.internetoku.com adlı haber sitesinin de imtiyaz sahibidir. Talat Atilla 6 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul'da seçimin tekrarlanması kararı çıkarıldıktan sonra gündeme gelen isimlerden olmuş ve kullanıcılar ''Talat Atilla kimdir? Ne iş yapıyor? Ne mezunu? Nereli?'' gibi aramalarda bulunmuştur.

Ak Parti yanlısı olduğu söylenmektedir. Talat Atilla 51 yaşındadır. Haber Türk, TV Net ve daha bir çok kanalda karşımıza çıkmakta olan Talat Atilla, Milliyet gazetesinde yazarlığa devam etmektedir. İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu genel başkanı ve Türktime yönetim kurulu başkanıdır.

 

ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Talat Atilla için 1 Yorum

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)