İlgini çekebilir

Furkan Kızılay kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 06.11.2017 15:39

Şükran Ovalı Foto Galeri

Vatanım Sensin Seher (Şükran Ovalı) Kimdir?

Vatanım Sensin Seher (Şükran Ovalı) Kimdir?

Şükran Ovalı, 1 Nisan 1985 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Tek çocuklu bir ailede büyüyen Ovalı, eğitim hayatında diğer oyuncular kadar başarılı ve parlak bir kariyere sahip olmasa da son derece girişken ve konuşkan kişiliği ile yaşıtlarından kendisini çok ciddi anlamda ayırmaktadır. Lise bittikten sonra kendi imkânları ile birlikte İstanbul’a gitme kararı almıştır.

Tiyatro ve sinemaya çok ciddi anlamda meraklı olan Ovalı, bu anlamda kendisini geliştirebilmek için Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne girmiş ve buradan başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Güzelliği ile de dillerde olan Ovalı, kısa zaman içerisinde televizyon ekranlarında yer almaya başlamıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Şükran Ovalı, ilk televizyon projesine 2007 yılında Bez Bebek dizisi kadrosunda çıkmıştır. Merve karakterine hayat veren ve bu anlamda çok ciddi anlamda beğeni kazanan Ovalı, dizide aynı zamanda Tan Sağtürk, Emrim Akın, Oya Aydoğan gibi isimler ile birlikte yer almıştır.

Bu projenin ardından 2008 yılında Aşk Yakar dizisi kadrosuna girmiştir. Bu dizi uzun bir süre televizyon ekranlarında yer almıştır ve dizide Meltem Cumbul, Özcan Deniz, Ece Sükan ve Erdem Akakçe gibi isimler yer almıştır. Aşk dizisi olarak döneminde çok ciddi anlamda sükse yapmıştır.

İlk beyazperde projesine ise 2008 yılında Alia filmi kadrosunda çıkmıştır ve filmde İpek Komiser karakterine hayat vermiştir. Orta metrajlı bir film olsa da en ciddi projelerinden birisi olarak dikkat çekmiştir. Oktay Kaynarca ve Meral Okay gibi isimlerin yer aldığı film çok tutmuştur.

Sonrasında Ev filmi kadrosunda da yer alan Ovalı, bunun arkasından birçok farklı projede de yer almıştır. 2012 yılında Kötü Yol dizisi kadrosunda da başrol oyuncularından birisi olarak ön plana çıkmıştır.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Güzelliği ve oyunculuk yetenekleri ile kısa zaman içerisinde farkındalık yaratan Şükran Ovalı, 2014 yılında Şeref Meselesi dizisi kadrosunda yer almış ve Derya karakterine hayat vermiştir. Sevilen dizi projelerinden birisi olan Şeref Meselesi dizisinde kendisi ile birlikte Kerem Bürsin, Şükrü Özyıldız, Yasemin Allen gibi isimler de yer almıştır ve döneminin sevilen dizilerinden birisi olmuştur.

Bundan sonraki dönemde 2016 yılında Paramaparça dizisi kadrosuna girmiştir. Dizide Erkan Petekkaya, Ebru Özkan, Ahu Yağtu ve Civan Canova gibi isimler yer alırken dizi son derece ciddi şekilde sevilmiştir. Ovalı, bu dizide kısa bir süre yer aldıktan sonra ayrılmıştır.

GÜNCEL KARİYERİ

Başarılı oyuncu Şükran Ovalı, şimdilerde ise Fox TV ekranlarında yayınlanan ve son derece sevilen Familya dizisi kadrosunda yer almaktadır. Dizide Uğur Yücel, Erkan Kolçak Köstendil, Bülent Emrah Parlak, Aybüke Pusat ve Berat Efe Parlar gibi isimler yer almaktadır ve günümüzün en çok sevilen dizi projelerinden birisi olarak da dikkatleri çekmektedir.

Şükran Ovalı Vatanım Sensin Dizisinde Seher Rolünde!

Güzel ve başarılı oyuncu Şükran Ovalı, Kanal D ekranının fenomen dizisi Vatanım Sensin'in 2. sezonunda diziye dahil olan oyuncular arasındadır.

Şükran Ovalı, Vatanım Sensin dizisinde Seher rolünde izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Şükran Ovalı Kişisel Bilgiler

Şükran Ovalı Kaç Yaşında?Şükran Ovalı 01.04.1985 doğumlu ve 37 yaşındadır.
Şükran Ovalı'nın Boyu Kaç?Şükran Ovalı 1.70 cm'dir.
Şükran Ovalı'nın Burcu Nedir?Şükran Ovalı koç burcudur.
Şükran Ovalı Kaç Kilo?Şükran Ovalı 52 kg'dir.

Şükran Ovalı Dizileri ve Filmleri

 • 2017 - Vatanım Sensin
 • 2016 - Paramparça
 • 2014 - Şeref Meselesi
 • 2014 - Cinayet
 • 2013 - Avrupa Avrupa
 • 2012 - Leyla ile Mecnun
 • 2012 - Kötü Yol
 • 2011 - Reis
 • 2010 - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
 • 2009 - Bir Bulut Olsam
 • 2009 - Kahramanlar
 • 2009 - Ev (Sinema Filmi)
 • 2008 - Alia (Sinema Filmi)
 • 2008 - Aşk Yakar
 • 2007 - Bez Bebek

Benzer Biyografi Yazıları

Miray Daner
Oyuncu
Selen Seyven Kimdir?
Selen Seyven
Oyuncu
Aybüke Pusat Kimdir?
Aybüke Pusat
Oyuncu
Şerif Erol Kimdir
Şerif Erol
Oyuncu
Ahu Yağtu Kimdir?
Ahu Yağtu
Oyuncu
Cemal Hünal Kimdir?
Cemal Hünal
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir