İlgini çekebilir

Sercan Badur kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.12.2017 23:28
Sinem Ergin Kimdir?

Sinem Ergin Kimdir ?

Sinem Ergin Biyografisi

Sinem Ergin, Dostlar Mahallesi dizisinde Kasap Zehra karakterini canlandırmıştır. Oyuncu Sinem Ergin kimdir?

Sinem Ergin kimdir,  1987 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Beykent Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan başarılı oyuncu Ezgi Karagöz ajansına bağlı çalışmaktadır. Kendisi gibi oyuncu olan Yunus Çakıroğlu ile evlidir ve tam ismi Sinem Ergin Çakıroğlu'dur.

Türyak ve Kent Tiyatrosu'nda eğitim alarak oyunculuğunu geliştirerek İstanbul Devlet Tiyatrosunda Romantika ve Zalım Mahmut oyunlarında yer almıştır.  başarılı oyuncunun TV ekranlarındaki ilk projesi 2008 yılında yayınlanan "Görgüsüzler" dizisindeki Ayşe karakteri olmuştur. Fakat tanınmasını sağlayan proje ise 2008-2011 yılları arasında 4 sezon yayınlanan "Akasya Durağı" dizisi olmuştur. Dizinin 2,3 ve 4. sezonlarında Narin karakterini canlandırmıştır.

Bir sonraki projesi bir sinema filmi olan Sinem Ergin, 3 Aralık 2010 tarihinde vizyona giren "Memlekette Demokrasi Var" filminde Şazıment karakterine hayat vermiştir. Ayrıca 2013 yılında yayınlanan "Bizim Okul" dizisinde Gülsüm ve 2014 yılında yayınlanan "Küçük Ağa" dizisinin 1. sezonunda Deli Hüsniye karakterini oynamıştır.

Son projesi ise Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve hafta sonu dizilerinden olan "Dostlar Mahallesi" projesi olmuştur. Dostlar Mahallesi dizisinde Kasap Zehra karakterini canlandıracaktır.

Dostlar Mahallesi oyuncularıMetehan Sancaktar kimdir, İnan Ulaş Torun kimdirEngin Ege Çıray kimdirİrina İvkina kimdirÇağla Şıkel kimdir, Alişan kimdir

Sinem Ergin Foto Galeri

Sinem Ergin Çakıroğlu Projeleri

  • 2008 - Görgüsüzler (Ayşe)
  • 2009/2011 - Akasya Durağı (Narin)
  • 2010 - Memlekette Demokrasi Var (Şazıment)
  • 2013 - Bizim Okul (Gülsüm)
  • 2014 - Küçük Ağa (Deli Hüsniye)
  • 2017 - Dostlar Mahallesi (Kasap Zehra)

Benzer Biyografiler

Hande Katipoğlu
Hande Katipoğlu
Oyuncu
Buse Varol Kimdir?
Buse Varol
Oyuncu
Cezmi Baskın Nereli?
Cezmi Baskın
Oyuncu
Ayça İnci
Ayça İnci
Oyuncu
Ateş Fatih Uçan Kimdir?
Ateş Fatih Uçan
Oyuncu
Brad Berke Bayrak Kimdir?
Berke Brad Bayrak
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir