İlgini çekebilir

Sevda Erginci kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 30.12.2018 19:57

Shipton Ana Foto Galeri

Shipton Ana Biyografisi | Vikipedia

Shipton Ana Biyografisi | Vikipedia

Dünyaca ünlü İngiltere doğumlu kahin Shipton Ana’nın biyografisi, hayatı ve tüm kehanetleri.

Shipton Ana İngiltere'nin en ünlü kadın kahinidir. Çağdaş Nostradamus'tur. Shipton Ana kaderi öngörebilme yeteneğine sahipti. Yani gelecekten haberler veriyor ve vermiş olduğu tüm bilgiler bir bir gerçekleşiyordu. Demir gemilerin davetini, Londra'da 1666 senesinde gerçekleşen büyük yangını, İspanyol donanmasının yenilgisini ve hatta dünyanın sonunu bile öngörebiliyordu. 

Shipton Ana kimdir? İşte biyografisi, hayatı ve tüm kehanetleri!

Shipton Ana Ursula Southeil, 7. Henry saltanatı zamanında 1488 yılında doğmuştur. Ailesi hakkında çok az bilgi bulunmaktadır. Efsaneye göre, Knaresborough'da Nidd nehrinde şiddetli bir fırtınada bir mağaranın içerisinde dünyaya gelmiştir. Annesi Agatha henüz 15 yaşındayken Shipton'u dünyaya getirmiştir. Babasının ise kim olduğu bilinmemektedir. Ona destek olacak ne ailesi nede arkadaşları vardır. Agatha Ursula'yı o mağara içerisinde iki yıl boyunca tek başına büyütmüştür. Beverley Avott'da yerel bir aile tarafından evlatlık alınmıştır. Agatha bir manastır rahibesi tarafından uzaklara götürülmüştür. Bir kaç yıl sonra da kızı Shipton'u bir daha göremeden hayata gözlerini yummuştur. 

Ursula Knaresborough çevresinde büyümüştür. Doğası bakımından ve görünüşü bakımından diğer insanlardan çok farklıdır. Büyük ve eğri bir burun, bükük sırtı ve çarpık bacaklarıyla çevresindekiler tarafından dışlanmakta ve alaylara maruz kalmaktaydı. Ona dışarıdan bakanlar onu tıpkı bir cadıya benzetiyordu. Çevresinde bulunan ve onu gören herkes onunla dalga geçiyordu. Yaşamının çoğu kısmını doğmuş olduğu mağarada geçirmekte olan Shipton, ormanda bulunan bitkilerle yakından ilgileniyordu. Henüz 11 yaşındayken ormanda bulduğu çiçek ve otlar aracılığıyla içecekler ve zehirler hazırlamayı öğrenmişti. Shipton henüz 24 yaşlarında iken Tobias isminde bir genç ile kısa sürede evlendi. Bu evlilikleri kısa gencin iki yıl sonrasında ölmesi ile kısa sürmüştü.

Geleceği öngörebilme yeteneğini keşfetmesi

Geleneksel bitkisel içecekler yapan Shipton Ana bir başka özelliğini daha fark etti. Bu fark ettiği şey ise onun geleceği öngörebilme yeteneğiydi. İlk başta küçük sezilere başlayan bu yeteneğini ilerleyen zamanlarda yapmış olduğu pratiklerle daha güvenilir hale getirdi ve bu şekilde güçleri daha fazla gelişmiş oldu. Knaresborough'un yerel kahini olarak tanınan Shipton, bir cadı olarak anlatılıyordu. Yaşamı boyunca geleceği anlatmak ve kendisine geleceğini merak edip öğrenmek için soru soranlara bilgiler vererek geçirmişti. 1561 yılında 73 yaşındayken ölmüştür. 

Sihpton Ana Türkiye Kehanetleri

Kahin Shipton Ana'nın Türkiye ile ilgili kehanetleri var mı?

Ülkemizde en çok merak edilen sorulardan birisi de, kahin Shipton Ana'nın ülkemiz, yani Türkiye hakkında olan kehanetleri ile ilgili olmuştur. Araştırmalarımız sonucunda Türkiye ile ilgili olarak ''Türkler'in yaşadıkları yerlerde bir savaş çıkacak'' sözüne ulaştık. Bir başka kahin olan Baba Vanga'nın biyografisi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Shipton Ana Kişisel Bilgiler

Shipton Ana Türkiye Kehanetleri Varmı?
Shipton Ana tüm gerçekleşen kehanetleri
Shipton Ana hayatı


ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir