İlgini çekebilir

Seda Tosun kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 15.10.2016 12:24

Sezin Bozacı Foto Galeri

Sezin Bozacı Kaç Yaşında?

Sezin Bozacı Kaç Yaşında?

5 Aralık 1977 doğumlu olup 37 yaşındadır.

Sezin Bozası, 5 Aralık 1977 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren başarılı bir eğitim hayatına sahip olan ve ailesinin de teşvikleri ile birlikte oyunculuğa merak salan Sezin Bozacı, yüksek öğrenimini de bu alan üzerine yapmak için karar vermiş ve zaman içerisinde kendisini bu alana doğru yönlendirmekten geri durmamıştır.

Lise eğitiminden sonra belli bir süre ara veren Bozacı, 2008 yılı geldiğinde Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü’nde yüksek lisans yaparak aslında bu anlamda profesyonel bir eğitim alarak hayalini gerçekleştirme yolunda somut bir adım atmıştır. Bundan sonraki süreçte ise yapması gereken tek şey tiyatro oyunlarında yer almaktı.

İstanbul’da birçok farklı tiyatro oyunu kadrosunda kendisini bu alanda daha ciddi bir şekilde geliştirme yoluna giden Sezin Bozacı, kariyer olarak tiyatro anlamında kendisini ciddi anlamda geliştirmiştir. Ancak hayali, dizi ve sinema yapımlarında yer almak olduğundan dolayı sürekli cast seçimleri için başvurularda bulunmuştur.

Televizyon dünyası, Sezin Bozacı ismini 2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan ve sevilen dizilerden birisi olan Şeref Meselesi dizisi ile tanımıştır. Bu dizide Neriman karakterine hayat veren oyuncu, birçok ünlü isim ile de bir araya gelmiştir. Kerem Bürsin, Şükrü Özyıldız ve Yasemin Allen gibi isimlerin yer aldığı bu dizi, döneminin en çok izlenen dizilerinden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekmiştir. Başarılı performansından sonra son zamanların popüler dizisi  Babam ve Ailesi dizisinde Neriman karakterini canlandırmaktadır.

Şimdilerde tiyatro projelerinde yer almaya devam eden ve tiyatro sevenlerin çok ciddi anlamda tanıdıkları isimlerden birisi olarak dikkat çeken Sezin Bozacı, zaman içerisinde yeni bir dizi projesi ile karşımıza çıkma hazırlığında.

 

Sezin Bozacı Kişisel Bilgiler

Sezin Bozacı Kaç Yaşında?5 Aralık 1977 doğumlu olup 39 yaşındadır.
Sezin Bozacı Boyu?1.62 cm'dir.
Sezin Bozacı Kaç Kilo?58 kg'dır.

Yer Aldığı Diziler

  • Babam ve Ailesi - Emine - 2016
  • Şeref Meselesi - Neriman - 2014

Benzer Biyografi Yazıları

Kerem Bursin Kimdir?
Kerem Bursin
Oyuncu
Ceyda Düvenci (Babam ve Ailesi Suzan) Kimdir?
Ceyda Düvenci
Oyuncu
Kubilay Karslıoğlu Biyografi
Kubilay Karslıoğlu
Oyuncu
Doğa Zeynep Doğuşlu (Babam ve Ailesi Çiçek) Kimdir?
Doğa Zeynep Doğuşlu
Oyuncu
Taygun Sungar Kaç Yaşında?
Taygun Sungar
Oyuncu
Eva Dedova
Eva Dedova
Oyuncu

Babam ve Ailesi, Şeref Meselesi, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir