İlgini çekebilir

Özlem Çakman kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.04.2018 21:54
Sezin Akbaşoğulları
indirim7.com

Sezin Akbaşoğulları Kimdir ?

Sezin Akbaşoğulları Biyografisi

                                         Star TV ekranlarında yayınlanan ''Babamın Günahları'' dizisinde Melike rolünde oynayan oyuncu kimdir?
Sezin Akbaşoğulları 1981 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Oyunculuk merakı genç yaşlarda başlayan Sezin Akbaşoğulları, lisedeyken okulun tiyatro ekibi ile birlikte "Yine Başladılar Şarkılarına" isimli tiyatro oyununda rol alarak oyunculuğa adım atmıştır.

Sezin Akbaşoğulları'nın ilk dikkat çeken ekran projesi ise Erkan Petekkaya ile birlikte rol aldığı "Beyaz Gelincik" adlı dizi olmuştur. Bu dizide Ceren Aslanbaş karakterini canlandıran Sezin Akbaşoğulları büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. 

2010 yılında rol aldığı sinema filmi "Kavşak" ile başarılı bir performans sergileyen Akbaşoğulları, bu filmdeki rolüyle Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 

Behzat Ç, Ah Neriman, Racon: Ailem İçin gibi dizilerde rol almış olan Sezin Akbaşoğulları Star TV ekranlarında yayınlanan ve baş rollerini Tuba Büyüküstün ile Kıvanç Tatlıtuğ 'un paylaştığı "Cesur ve Güzel" dizisinde rol aldı.

Sezin Akbaşoğulları 10 Ocak Cuma günü Star TV ekranlarına gelecek olan ''Babamın Günahları'' dizisinde, Mustafa Uğurlu ile rolleri paylaşacak. 

Star TV ekranlarında Salı akşamları yayınlanan ''Ufat Tefek Cinayetler'' dizisine dahil oldu. Dizide Elif karakterini canlandıran Sezin Akbaşoğulları, 

Sezin Akbaşoğulları Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Gökçen Bilge Çiftçi Kimdir?
Gökçen Bilge Çiftçi
Oyuncu
Fırat Altunmeşe Kimdir?
Fırat Altunmeşe
Oyuncu
Devrim Yakut Kimdir?
Devrim Yakut
Oyuncu
Nihan Büyükağaç Kimdir?
Nihan Büyükağaç
Oyuncu
Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?
Kıvanç Tatlıtuğ
Oyuncu
Gözde Türkpençe
Gözde Türkpençe
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir