İlgini çekebilir

Erkan Bektaş kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 02.12.2017 15:17
Sezgi Sena Akay Kimdir?

Sezgi Sena Akay Kimdir ?

Sezgi Sena Akay Biyografisi

Hıçkırık dizisi Nalan karakteri ile ekrana gelen güzel oyuncu Sezgi Sena Akay kimdir? Bu yazımızda sizlere Sezgi Sena Akay'ın biyografisi hakkında bilgiler sunacağız...

Sezgi Sena Akay, 1995 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul doğumlu olan güzel oyuncu, Erenköy Kız Lisesi mezunudur. Üniversite eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde alan Sezgi Sena Akay, sporla da oldukça yakından ilgilenmiş ve profesyonel olarak Voleybol oynamıştır. 

2012 yılında katılmış olduğu Best Model yarışmasında birinci seçildikten sonra yıldızı parlayan Sezgi Sena Akay, güzelliği ve düzgün fiziği ile dikkat çekmeyi başarmış ve ekranlarda oyuncu olarak boy göstermeye başlamıştır. 

Sezgi Sena Akay Dizileri

Sezgi Sena Akay, ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında rol aldığı "Zeytin Tepesi" adlı dizide gerçekleştirmiştir. Ardından Muhteşem Yüzyıl Kösem, Acı Aşk gibi dizilerle ekrana gelen Sezgi Sena Akay, rol aldığı her projede, oyunculuk anlamında kendini bir üst seviyeye taşımayı başarmıştır. 

Acı Aşk dizisinde canlandırdığı Melek karakteri ile tanınan Sezgi Sena Akay, son zamanlarda ise Hıçkırık dizisinde canlandırdığı Nalan karakteri ile dikkat çekmiştir. 

Sezgi Sena Akay Hıçkırık Dizisi Nalan Rolünde!

Güzel ve başarılı bir oyuncu olan Sezgi Sena Akay, Kanal D ekranlarında haftaiçi her gün seyircilerle buluşan ve roman uyarlaması dizilerden biri olan Hıçkırık ile ekrana gelmiştir. 

Sezgi Sena Akay, Hıçkırık dizisinde Nalan rolü ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır. 

Sezgi Sena Akay İnstagram Hesabı: @sezgisenaakay

Sezgi Sena Akay Foto Galeri

Sezgi Sena Akay Dizileri

Benzer Biyografiler

Kemal Okan Özkan Kimdir?
Kemal Okan Özkan
Oyuncu
Nazan Diper Kimdir?
Nazan Diper
Oyuncu
Hüseyin Avni Danyal Kimdir?
Hüseyin Avni Danyal
Oyuncu
Seçkin Özdemir Kimdir?
Seçkin Özdemir
Oyuncu
Ceylan Yılmaz Kimdir?
Ceylan Yılmaz
Oyuncu
Umur Yiğit Vanlı Kimdir?
Umur Yiğit Vanlı
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir