İlgini çekebilir

Ece Dizdar kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.05.2017 10:05
Seyithan Özdemir Kimdir?

Seyithan Özdemir Kimdir ?

Seyithan Özdemir Biyografisi

Seyithan Özdemir, 01 Ocak 1982 tarihinde Muş şehrinde dünyaya gelmiştir. Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve maddi olarak düşük düzeyli bir ailenin çocuğu olarak büyüyen Seyithan Özdemir, enteresan karakteri ile dikkatleri çektiği gibi günümüzde özellikle televizyon dünyasının en çok aranan isimlerinden olmuştur.

8 kardeşli ailenin en küçük çocuklarından birisi olan Seyithan Özdemir, 2010 yılında İstanbul şehrine gelerek korumalık yapmaya başlamıştır. Yetenek avcıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde Seyithan Özdemir’i keşfeder ve hiç ummadığı bir şekilde Türkiye’nin en enteresan karakterlerinden birisi olarak sektöre adım atar.

KORUMALIKTAN OYUNCULUĞA

Normal şartlarda film setlerinde koruma olarak görev almaya başlayan ve heybetli duruşu ile gören herkesin dikkatini üzerine çekmeyi başaran Seyithan Özdemir, ünlü yönetmen Tolga Karaçelik ile tanıştıktan sonra hayatı çok ciddi anlamda değişmiştir.

Tolga Karakçelik tarafından çekilen Sarmaşık filmi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olan Kürt karakterine hayat veren Özdemir, sinema dünyasında ilk defa 2015 yılında yer alarak adından ciddi anlamda söz ettirmiştir. Filmde Nadir Sarıbacak, Özgür Emre Yıldırım ve Osman Alkaş gibi isimler yer almıştır.

2015 YILINDA BASKIN: KARABASAN PROJESİNDE YER ALDI

2015 yılında Türk yapımı korku filmi projelerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Baskın: Karabasan filmi kadrosunda yer almayı başaran Seyithan Özdemir, engellenemez yükselişi ile herkesin takip ettiği ve sevdiği bir isim olarak dikkatleri çekmeyi başardı.

Filmin kadrosunda Görkem Kasal, Serhat Mustafa Kılıç, Berat Efe Parlar gibi isimler de yer aldı ve adından söz ettiren bir proje oldu.

2015 YILINDA BİR KORKU FİLMİ DAHA, HANNAS: KARANLIKTA SAKLANAN

Enteresan karakteri ile birlikte herkesi kendisine hayran bırakan Seyithan Özdemir, 2015 yılında yine bir korku filmi projesi olarak dikkatleri çeken Hannas: Karanlıkta Saklanan filmi kadrosunda yer alarak adından söz ettirdi. Filmin kadrosunda Hazal Şenel, Furkan Kızılay, Emin Gümüşkaya ve Bükre Atala gibi isimler yer aldı.

2016 YILINDA İÇERDE DİZİSİ MİNİK KARAKTERİ İLE DORUKLARA ÇIKTI

İçerde Dizisi Oyuncular

2016 yılının en iyi dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken ve reyting rekorları kıran dizi projesi İçerde dizisi kadrosunda Minik karakterine hayat vererek tüm Türkiye tarafından sevilen oyuncular arasına girmeyi başardı.

Dizinin ünlü karakteri Celal Baba’nın adamı görevinde olan Minik, normalde hiç konuşmuyordu ancak çok sevilmesi nedeni ile zaman içerisinde kendisine de text yazılmaya ve ön planda tutulmaya başlandı. Dizide Aras Bulut İynemli, Çağatay Ulusoy, Bensu Soral, Damla Colbay ve Rıza Kocaoğlu gibi isimler yer almıştır.

Seyithan Özdemir Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

  • 2015 - Sarmaşık
  • 2015 - Baskın Karabasan
  • 2015 - Hannas: Karanlıkta Saklanan
  • 2016 - İçerde

Benzer Biyografiler

Nebil Sayın Kimdir?
Nebil Sayın
Oyuncu
Ercan Kesal Kimdir?
Ercan Kesal
Oyuncu
Kübra Süzgün Kaç Yaşında?
Kübra Süzgün
Oyuncu
Çağatay Ulusoy Kimdir?
Çağatay Ulusoy
Oyuncu
Orçun Koray Kaygusuz
Orçun Koray Kaygusuz
Oyuncu
Elçin Afacan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.