Seyhan Şaşko Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.04.2018 23:01

Seyhan Şaşko Kimdir Özet

Seyhan Şaşko Kimdir ?

Seyhan Şaşko, 7 Ocak 1989'da Makedonya'nın Ohrid kentinde doğdu. Ailesiyle birlikte Türkiye'ye henüz üç yaşındayken ayak bastı. Türkiye'ye gelmesine sebep olan durum ise babasının işiydi. İstanbul FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü mezunudur. Lisans eğitimini İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirerek tamamlamıştır. 

Müziğe ayrı bir ilgi duyan Seyhan Şaşko, İstanbul Üniversitesi'nde uzun bir süre müzikal eğitimi almıştır. TRT kanalında 2009 yılında sunuculuğa ilk adımını atan ve kariyerine  Eurosport kanalında ''Ters Köşe'' programını sunarak devam eden Şaşko, güzelliğiyle izleyenleri büyülemeyi o zamanlardan beri başarmıştı. Daha çok spor programlarının sunuculuğunu yapan Seyhan Şaşko, Bein Sports kanalında sunuculuğa devam etmektedir. 

Eski Fenerbahçeli Futbolcu Tuncay Şanlı ile sevgili oldukları gündeme gelmiştir. Tuncay Şanlı'da futbol kariyerine son verdikten sonra Bein Sports kanalında yorumcu olarak görev yapmaya başlamıştı. Sunucu Seyhan Şaşko'nun sevgilisi kimdir? Evli mi? gibi sorular da gündeme Beyaz Show kanalında konuk olmasıyla yeniden oturdu.

Seyhan Şaşko Twitter hesabı: @seyhansasko

Kariyeri

  • TRT
  • Eurosport
  • Skyturk360
  • Lig TV
  • Bein Sports
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)