Serkan Yetkin Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 05.10.2019 11:51

Serkan Yetkin Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Serkan Yetkin
Doğum Tarihi
:
22 Şubat 1981 (38 Yaşında)
Doğum Yeri
:
İstanbul
Memleketi
:
Erzincan
Meslek
:
Sunucu, Spiker, Spor Yazarı
Boyu
:
1.78 m
Kilosu
:
72 kg
Medeni Hali
:
Bekar
Burcu
:
Balık

Serkan Yetkin Kimdir ?

Serkan Yetkin Kimdir? TRT Spor kanalında ''Spor Manşet'' programını sunan sunucu Serkan Yetkin kaç yaşında? Nereli? Hangi takımlı? Boyu, kilosu kaç? Eşi kimdir? İşte biyografisi ve kısaca hayatı!

Serkan Yetkin, 22 Şubat 1981 tarihinde İstanbul'da doğdu. Baba tarafından Erzincan/Kemaliyelidir. TRT Spor kanalında Cem Dizdar ile birlikte Spor Manşet programında spor haberlerini, futbol ile ilgili son dakika gelişmelerini sunmaktadır. Daha önce yine aynı kanalda Futbol Günlüğü, Gündem Spor, İlk Baskı, Olimpiyat Ateşi, Stüdyo Futbol gibi programlarında sunuculuğunu yapmıştır.

Serkan Yetkin, son zamanlarda daha çok Spor Manşet programıyla izleyenlerin karşısına çıkmaktadır. Sunuculuğun yanı sıra, kariyerinde daha önce Fenerbahçe, Galatasaray ve daha bir çok Süper Lig takımının maçlarının spikerliğini yaptı. Aynı zamanda Avrupa ligi maçlarında da spikerlik olarak görevde bulundu.

Serkan Yetkin, kariyerinin ilk yıllarında Akşam gazetesinin spor haberleri köşesinde, köşe yazarlığı yaptı. 2001 yılında CNN Türk kanalında yer aldı. FB TV kanalında 2004 yılında işe başladı. 8 yıl boyunca fanatiği olduğu Fenerbahçe takımına hizmet etti.

2012 yılında TRT Spor kanalında işe başlayan Serkan Yetkin, ilk olarak kamera arkasında uzun yıllar yer aldı. 2014 yılında Spor Manşet programının sunucusu olarak yer aldı ve hala bu programın sunucusu olarak yer almaktadır.

Karizmatik giyimi, takım elbiseleri ve gülüşü ile bir çok kişiyi de etkilemektedir.

Vodafone 36. İstanbul Maratonu Teşvik ve Vefa Ödül Töreninde ödül aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TRT'nin düzenlediği "Spor ve Medya Sempozyumuna katıldı.

Serkan Yetkin, Fenerbahçelidir. Evli değildir. Burcu ise Balık burcudur. Boyu 1.78 m kilosu ise 72'dir.

İnstagram Hesabı: @serkan_yetkin

 

 

Sunduğu Programlar

  • Futbol Günlüğü
  • Gündem Spor
  • İlk Baskı
  • Olimpiyat Ateşi
  • Stüdyo Futbol
  • Spor Manşet
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)