İlgini çekebilir

Gökhan Şafak kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 11.04.2021 17:19

Serkan Yetkin Kimdir ?

Serkan Yetkin Biyografisi

Serkan Yetkin Kimdir? TRT Spor kanalında ''Spor Manşet'' programını sunan sunucu Serkan Yetkin kaç yaşında? Nereli? Hangi takımlı? Boyu, kilosu kaç? Eşi kimdir? İşte biyografisi ve kısaca hayatı!

Serkan Yetkin, 22 Şubat 1981 tarihinde İstanbul'da doğdu. Baba tarafından Erzincan/Kemaliyelidir. TRT Spor kanalında Cem Dizdar ile birlikte Spor Manşet programında spor haberlerini, futbol ile ilgili son dakika gelişmelerini sunmaktadır. Daha önce yine aynı kanalda Futbol Günlüğü, Gündem Spor, İlk Baskı, Olimpiyat Ateşi, Stüdyo Futbol gibi programlarında sunuculuğunu yapmıştır.

Serkan Yetkin, son zamanlarda daha çok Spor Manşet programıyla izleyenlerin karşısına çıkmaktadır. Sunuculuğun yanı sıra, kariyerinde daha önce Fenerbahçe, Galatasaray ve daha bir çok Süper Lig takımının maçlarının spikerliğini yaptı. Aynı zamanda Avrupa ligi maçlarında da spikerlik olarak görevde bulundu.

Serkan Yetkin, kariyerinin ilk yıllarında Akşam gazetesinin spor haberleri köşesinde, köşe yazarlığı yaptı. 2001 yılında CNN Türk kanalında yer aldı. FB TV kanalında 2004 yılında işe başladı. 8 yıl boyunca fanatiği olduğu Fenerbahçe takımına hizmet etti.

2012 yılında TRT Spor kanalında işe başlayan Serkan Yetkin, ilk olarak kamera arkasında uzun yıllar yer aldı. 2014 yılında Spor Manşet programının sunucusu olarak yer aldı ve hala bu programın sunucusu olarak yer almaktadır.

Karizmatik giyimi, takım elbiseleri ve gülüşü ile bir çok kişiyi de etkilemektedir.

Vodafone 36. İstanbul Maratonu Teşvik ve Vefa Ödül Töreninde ödül aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TRT'nin düzenlediği "Spor ve Medya Sempozyumuna katıldı.

Serkan Yetkin, Fenerbahçelidir. Evli değildir. Burcu ise Balık burcudur. Boyu 1.78 m kilosu ise 72'dir.

İnstagram Hesabı: @serkan_yetkin

 

 

Sunduğu Programlar

  • Futbol Günlüğü
  • Gündem Spor
  • İlk Baskı
  • Olimpiyat Ateşi
  • Stüdyo Futbol
  • Spor Manşet

Benzer Biyografiler

Mustafa Sapmaz
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.