Serkan Korkmaz Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 31.12.2018 21:31

Serkan Korkmaz Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Serkan Korkmaz
Meslek
:
Sunucu
Doğum Yeri
:
İstanbul
Yaşı
:
1972 (46 yaşında)
Eğitim
:
İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Serkan Korkmaz Kimdir ?

Serkan Korkmaz, 1972 yılında İstanbul'da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren futbola ve inşaat sektörüne olan merakı onun kariyerini belirlemişti. Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olarak tamamladı. Herkesin İnşaat Mühendisi olamayacağını söyleyen Serkan Korkmaz, televizyon sektörüne adım atmak istediğinde ailesi tarafından İnşaat Mühendisi olarak kalmasını istendi. Fakat Korkmaz, bir televizyon kanalının kuruluşunun inşaat sektörü ile benzer özellikler taşıdığını ve bu sebeple ilgisini çeken bu alana girmek istediğini söylemiştir.

Serkan Korkmaz'ın çalıştığı kanallar ve kariyeri Evli mi? Eşi kimdir? Hangi Takımlı?

Kanallara olan ilk adımını 1993 yılında Cine 5 kanalına attı. Sonrasında Show TV, NTV, Haber 24, FOX TV kanallarında yer aldı. 1996 yılında NTV kanalında görev aldığı süre boyunca Galatasaray muhabirliği görevinde bulundu. Hangi takımlı olduğu, hangi takımı tuttuğu sorusunun cevabı buradan anlayacağınız üzere Galatasaraydır. TRT 1 kanalında Futbol Prensi adlı programın sunuculuğunu yaptı. Bu görev öncesinde TFF
Genel Direktör Yardımcılığı görevinde bulundu. Kısa bir süre Beyaz TV kanalında yer almış olan Serkan Korkmaz, şuan A Haber kanalının Spor Genel Müdürü olarak çalışmaktadır.

A Spor kanalında maç öncesi ve sonrası yayınlarda A Spor Yayın Koordinatörü olarak sunuculuk yapmaktadır. Gündem Özel 21 ve farklı spor programlarını sunmaktadır. Didem Dilmen, Aykut İnce, Zeki Uzundurukan, Hayri Beşer gibi A Spor kanalında yer alan isimlerin biyografilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)