İlgini çekebilir

Barış Can kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.11.2018 21:44
Serkan Çayoğlu Kimdir?

Serkan Çayoğlu Kimdir ?

Serkan Çayoğlu Biyografisi

Serkan Çayoğlu 31 Mayıs 1987 tarihinde Almanya’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini burada almıştır. İlk olarak mankenlik ve modellik yapmaya başlamıştır. Serkan Çayoğlu, modellik ve mankenlik kariyerinin yanı sıra oyunculuk yapmaya da başlamıştır. Bunun üzerine de Ümit Çırak Dolunay Soysert’ten oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Profesyonel bir şekilde bu eğitimi alarak kendisini çok üst düzeyde geliştirmeyi başarmıştır. Üniversite eğitimini de Almanya’da okumuştur. Burada bir üniversitede ekonomi üzerine bölüm okumuş ve mezun olmuştur. Çeşitli dizilerde ve müzik kliplerinde karşımıza çıkan birisi olmaktadır.

Fiziğinin son derecede iyi olması, modellik yapması ve oyunculuk eğitimi alması onun televizyon dizilerinde rol almasına en büyük etkenlerden bir tanesi oldu. Sadece televizyon dizilerinde değil müzik kliplerinde de yer almıştır. Serkan Çayoğlu, başarılı oyunculuğu sebebiyle birden fazla ödülde adaylık gösterilmiş ve ödül almıştır. 2015 senesi içerisinde Yakın Doğu Üniversitesi 5. Video Müzik Ödülleri kapsamında Yılın En İyi Çıkış Yapan Oyuncusu adaylığında ödülü kazanmıştır. Aynı sene içerisinde 6. KTÜ Medya Ödüllerinde, en iyi çıkış yapan oyuncu ödülünü de almıştır. 42. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde En iyi yakışan çift (Öykü - Ayaz) olarak adaylığı bulunmaktadır. 2016 senesinde de iki ödüle adaylığı bulunmakta ve bunlardan birisini kazanmıştır. Oynamış olduğu büyük dizi projelerinde kendisi de üstün çaba sarf ederek başarısını her daim katlamış ver arttırmıştır.

Serkan Çayoğlu Dizileri

İlk olarak 2012 senesinde dizi kariyerine başlamıştır. Kuzey Güney dizisinde konuk oyuncu olarak rol alma şansı elde etmiştir. Burada İtalya’dan gelen arkadaş rolünde başarılı bir şekilde oyunculuk göstermiştir. Sonrasında da çoğu kişinin ilgisini üzerine toplamıştır. 2014 senesinde de Kiraz Mevsimi dizisinde başrol oyuncusu olarak görev almıştır. Serkan Çayoğlu, iki sene bu dizide rol almış ve çok sayıda ödüle aday gösterilmiş, birçoğunu da kazanmıştır. Bu dizi ile toplamda 4 farklı yarışmaya aday gösterilmiş ve üçünü kazanmıştır. Birinde ise adaylığı bulunmakta fakat ödülü kazanamamıştır.

2012 senesinden günümüze kadar aktif bir şekilde dizi oyunculuğu yapan başarılı oyuncu her geçen gün kendisini daha da geliştirmeyi başarmıştır. 2016 yılında da Hayatımın Aşkı dizisinde görev alan Serkan Çayoğlu burada da oyunculuğunun ne kadar kaliteli olduğunu herkese adeta kanıtlamıştır. Başrol oyuncusu olarak Demir Cerrahoğlu karakterini canlandırarak adından sıkça söz ettirmiştir. Gerek almış olduğu eğitimlerin etkisi olarak, gerekse de bu alana yeteneğinin bulunmasından dolayı başarısının arttığını söyleyebiliriz. Bir diğer etken ise mankenlik ve modellik yapmasından ötürü fiziğinin çok güzel olduğunu söylemek mümkündür.

 

Serkan Çayoğlu Star TV ekranlarında 60'ar dakikadan oluşacak 6 bölüm ile izleyicilerle buluşacak olan savaş konulu ''Börü'' adlı dizide Kaya Ülgen karakterini canlandıracak. 

TRT 1 kanalında yayınlanan ''Halka'' dizisinde ''Cihangir'' karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Serkan Çayoğlu Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Duygu Boztepe
Duygu Boztepe
Oyuncu
Kaan Yıldırım Kimdir?
Kaan Yıldırım
Oyuncu
Seda Türkmen Kimdir?
Seda Türkmen
Oyuncu
İlker Aksum Kimdir?
İlker Aksum
Oyuncu
Hakan Çimenser Kimdir?
Hakan Çimenser
Oyuncu
Yonca Evcimik Kimdir?
Yonca Evcimik
Oyuncu Sanatçı

2 Yorum

 1. haniye

  9 Eylül 2017 at 17:44

  ozge gurel le sevgili

  Reply
  • Rabia hiranil

   19 Nisan 2018 at 22:01

   Evet onunla sevgili
   Herhalde kiraz mevsimi dizisinde aşık oldular birbirine sanırım öyle

   Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir