İlgini çekebilir

İştar Gökseven kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.10.2017 15:11
Serkan Çağrı Kimdir?

Serkan Çağrı Kimdir ?

Serkan Çağrı Biyografisi

Serkan Çağrı kimdir, 2 Haziran 1976 tarihinde Edirne'nin Keşan ilçesinde dünyaya gelen Serkan Çağrı, ilk ve orta öğretimini Edirne'de tamamlamıştır. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı'nı kazandıktan üç yıl sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvar bölümüne geçiş yapmıştır. Eğitim aldığı üniversitede 4 sene boyunca klarnet öğretmenliği yapmıştır. Şu sıralar Haliç Üniversitesi'nde Türk Musikisi Bölümü'nde klarnet dersleri vermektedir.

Serkan Çağrı'nın müzik aşkı çok küçük yaşlardan başlamıştı. 7 yaşındayken klarnet çalmaya başlamıştı. 13 yaşında girdiği zaman Erguvan Festivali'nde düzenlenen En İyi Klarnet İcracısı yarışmasında özel ödül almıştır. Ayrıca daha önceleri Grup Laçin'in bir üyesi olan Serkan Çağrı grubuyla beraber Altın Kelebek ödüllerinde Yılın En İyi Grubu ödülünü almıştır.

Akademisyen ve klarnet virtüözü olan Serkan Çağrı'nın yeni perde tasarımı ünlü bir klarnet markası olan AMATİ-DENAK tarafından kullanılarak klarnet üretmiş ve ismini Serkan Çağrı Model ismini vermiştir.

Ayrıca Klezmer müziğinin yapı taşlarından olan Giora Fiedman, İstanbul'da verdiği bir konserde Serkan Çağrı'yı sahneye davet ederek, Serkan Çağrı için "O, klarnete benim şu an geldiğim noktadan başladı" demiştir.

Ebru Çağrı ile mutlu bir birliktelikleri olan Serkan Çağrı'nın iki erkek çocuğu bulunmaktadır.

Serkan Çağrı Albümleri

İlk enstrümantal çalışmasını 2005 yılında çıkardığı "Nefesim" isimli albümdür. Sonraki projesi ise 2008 yılında çıkardığı solo albümü olan "ALA" isimli albümdür.

2009 yılında ise ünlü klarnet virtüözü ve besteci Şükrü Tunar adına "Şükrü Tunar Eserleriyle Serkan Çağrı" isimli albümde bir çok ünlü ile bir araya gelerek eserlerini yeniden yorumlamıştır. 2001 yılında da "Serkan Çağrı&Rumeli Band" albümünü ve "Hüseyin Karadayı & Serkan Çağrı" albümlerini çılarmıştır. Bir süre ara verdikten sonra 2016 yılında "Sır" isimli albümünü çıkarmıştır.

Serkan Çağrının en popüler albümleri arasında "Seni Görmeseydim" ve "Vazgeçtim" isimli parçaları yer almaktadır.

Seni Görmeseydim

Vazgeçtim

Serkan Çağrı'nın ne kadar yetenekli olduğu Renkli Çağrılar programının 209. bölümünde havuç kullanarak klarnet yapmış ve çalmıştır.

Serkan Çağrı Foto Galeri

Serkan Çağrı Projeleri

  • 2016 - Sır
  • 2011 - Hüseyin Karadayı & Serkan Çağrı
  • 2011 - Serkan Çağrı&Rumeli Band
  • 2009 - Şükrü Tunar Eserleriyle
  • 2008 - Âlâ
  • 2005 - Nefesim
  • 1998 - Bekar Gezelim

Benzer Biyografiler

Alper Kömürcü Kimdir?
Alper Kömürcü
Müzisyen
Uzay Heparı Vikipedi
Uzay Heparı
Müzisyen
Emrah Karaduman Kimdir?
Emrah Karaduman
Müzisyen
Can Gox Kimdir?
Can Gox
Müzisyen
Sinan Ceceli
Sinan Ceceli
Müzisyen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir