İlgini çekebilir

Sezin Akbaşoğulları kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.11.2016 22:49
Serkan Altunorak Kimdir?

Serkan Altunorak Kimdir ?

Serkan Altunorak Biyografisi

Serkan Altunorak, 24 Aralık 1976 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren son derece başarılı bir öğrencilik hayatı geçiren ve oyunculuğa da ciddi anlamda meraklı olan Altunorak, zaman ilerledikçe eğitim hayatındaki başarısını daim kıldığı gibi aynı zamanda yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazanan ve buradan başarılı bir şekilde mezun olan Altunorak, düzgün Türkçe’si ve ses tonu ile de o zamanlar hocalarının dikkatini çok ciddi anlamda çekmeyi başardı. Bu eğitiminden sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni bitirmeyi başardı.

Kariyerinin İlk Yılları

Çok yönlü bir isim olarak okul yıllarında hocalarının dikkatini çeken Altunorak, bununla birlikte ses tonu ile de çok fazla dikkat çekiyordu. İlk televizyon projesine ise 1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz dizisi ile çıktı. Unisex Bekir karakterine başarılı bir şekilde hayat veren oyuncu, bu dizide Janset, Hakan Yılmaz, Suzan Aksoy ve Cezmi Baskın gibi isimler ile birlikte yer alma fırsatını buldu.

Bu projede uzunca bir süre yer alan ve başarılı performans sergileyen Altunorak, sonrasında uzun bir aradan sonra yine ilk dizi projesine 2005 yılında Karım ve Annem dizisi ile birlikte adım attı. Bu dizi çok kısa bir süre yayınlandıktan sonra devam etmeme kararı aldı.

2006 yılında ise İmkansız Aşk dizisi kadrosuna girdi. Dizide başrol karakterlerinden birisi olarak dikkatleri çeken Altunorak ile birlikte aynı zamanda Ebru Gündeş, Necmi Yapıcı, Murat Akkoyunlu gibi isimlerde yer alarak kısa zaman içerisinde ön plana çıktı.

2006 yılında aynı zamanda ilk beyazperde projesi olarak dikkatleri çeken Gomeda filmi kadrosunda da yer aldı. Korku filmi olarak dikkat çeken bu projede Tolga karakterine hayat verdi ve film orta metrajlı bir film olarak yayınlandı.

Kariyerinin Gelişim Yılları

Serkan Altunorak özellikle seslendirme sanatçısı kimliği ile ciddi anlamda ön plana çıktı. En sevilen Looney Tunes karakterlerinden birisi olan Bugs Bunny'nin sesi Serkan Altunorak'a aittir. Aynı zamanda Redkit'te Rintintin, Richie Rich çizgi filmindeki Richie gibi seslendirmeler de Altunorak'a aittir.

Kariyeri boyunca genelde çok da popüler olmayan ve orta metrajlı projelerde yer aldı. 2007 yılında Kara Duvak, 2008 yılında Sınıf gibi film projelerinde yer alarak adından söz ettirse de projeler çok da uzun süren projeler olmadı.

2009 yılının sevilen dizi projelerinden birisi olan Melekler Korusun dizisi kadrosuna başrol oyuncularından birisi oldu. Dizide kendisi ile birlikte birçok isim Türkiye tarafından tanındı. Dizide kendisi ile birlikte Özge Özpirinçci, Selin Şekerci, Hümeyra gibi isimlerde yer aldı ve fark yaratan bir dizi oldu.

Bu projesinin ardından çok daha fazla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Altunorak, 2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisi kadrosuna Taşlıcalı Yahya karakterini canlandırmak üzere girdi ve 2 sene dizide yer aldı. Dizideki oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken Altunorak, bu projede Halit Ergenç, Vahide Perçin, Mehmet Günsür, Ozan Güven gibi isimler ile yer aldı ve kendisi için de en büyük projelerden birisi oldu.

Güncel Projesi

Ay Yapım imzası taşıyan ve yakın bir zaman dilimi içerisinde televizyon ekranlarında yer alacak olan proje Cesur ve Güzel dizisi kadrosunda da yardımcı rollerden birisini üstlenecek olan Altunorak, bu dizide Tuba Büyüküstün, Kıvanç Tatlıtuğ, Nihan Büyükağaç, Tamer Levent, Fırat Altunmeşe gibi isimler ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Serkan Altunorak Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • 1999 - Ayrılsak da Beraberiz
 • 2005 - Yağmur Zamanı
 • 2006 - İmkansız Aşk
 • 2006 - Gomeda (Sinema)
 • 2007 - Kara Duvak
 • 2008 - Sınıf
 • 2008 - Roz'un Sonbaharı (Sinema)
 • 2009 - Melekler korusun
 • 2011 – Şüphe
 • 2012 - Muhteşem Yüzyıl
 • 2012 - Dönüşüm
 • 2015 - Evli ve Öfkeli
 • 2016 - Cesur ve Güzel

Benzer Biyografiler

Burak Sevinç Kimdir?
Burak Sevinç
Oyuncu Sanatçı
Birce Akalay Kimdir?
Birce Akalay
Oyuncu
Ayça Erturan Kimdir?
Ayça Erturan
Oyuncu
Selma Ergeç
Selma Ergeç
Oyuncu
Ozan Dağgez Kimdir?
Ozan Dağgez
Oyuncu
Ecem Çalık Kimdir?
Ecem Çalık
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir