İlgini çekebilir

Vedat Türkali kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.11.2016 11:41
Serel Yereli Kimdir?
indirim7.com

Serel Yereli Kimdir ?

Serel Yereli Biyografisi

Buse Serel Yereli, 19 Nisan 1995 tarihinde İzmir şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren müziğe son derece ilgili olan ve bu anlamda kendisini geliştirme yoluna giden Yereli, aynı zamanda oyunculuk ve tiyatro konularına da son derece ilgilidir. Hal böyle olunca sanata son derece ilgi duymaktadır.

Küçük yaşlarda iken Bilim Çocuk Şenliği kapsamında Uzay Gemisi Projesi kapsamında yaptığı çalışma ile TUBİTAK tarafından ödül almıştır. Kendisini sanata daha çok yakın gören Serel Yereli, tiyatro anlamında ileri gidebilmek adına eğitimini de bu alana kaydırmayı seçmiştir. Hali hazırda Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencisidir.

KARİYERİ HAKKINDA BİLGİLER

Serel Yereli, eğitim hayatı devam etme aşamasında iken 2012 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katılmıştır. Yarışmada söylediği şarkıya hiçbir jüri dönmemiştir ancak güzelliği ile yarışmanın en çok ilgi gören isimlerinden birisi olarak da dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Oyunculuk eğitimi aldığını duyan senaristler, iyice güzelleşen oyuncuya 2016 yılında teklif sunmuştur.

2016 yılında televizyon ekranlarında yayınlanmaya başlayan Bodrum Masalı dizisi ile birlikte ilk defa profesyonel oyunculuk kariyerine başlamıştır. Dizide aynı zamanda Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Hilmi Cem İntepe ve Bora Cengiz gibi isimlerde yer almaktadır ve ciddi anlamda kendi izleyici kitlesini edinmiştir.

Craft Atölye bünyesinde oyunculuk eğitimleri de alan Yereli, son olarak Bahar Kerimoğlu tarafından oyunculuk adına eğitilmiştir. Buse Serel Yereli İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca olmak üzere tam 4 dil bilmektedir.

Serel Yereli Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Alperen Duymaz Kimdir?
Alperen Duymaz
Oyuncu
Kaan Çakır Kimdir?
Kaan Çakır
Oyuncu
Kıvanç Kasabalı
Kıvanç Kasabalı
Oyuncu
Serhan Onat Kimdir?
Serhan Onat
Oyuncu
Zehra Yılmaz Kimdir?
Zehra Yılmaz
Oyuncu
Bora Cengiz Kimdir?
Bora Cengiz
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir