Sera Kutlubey

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.11.2016 14:59

Sera Kutlubey Kimdir?

Adı Soyadı
:
Sera Kutlubey
Yaşı
:
Kesin bilgi bulunmuyor. Bu alan güncellenecektir.
Meslek
:
Oyuncu
Eğitim
:
Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü
İlişki Durumu
:
Sevgilisi var.
Saç Rengi
:
Koyu Kahve
Göz Rengi
:
Kahverengi
Boyu
:
1.67 cm
Kilo
:
50 kg

Yer Aldığı Projeler

  • Babam ve Ailesi - Hasret
  • Kehribar

Sera Kutlubey Biyografi

Sera Kutlubey, 19 Nisan 1994 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Ailesinin de desteği ile birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde tiyatro ve sinema sektörüne doğru bir eğilim içerisinde olan Kutlubey, bu anlamda profesyonel bir kariyer sahibi olabilmek için zaman içerisinde eğitim hayatında da bu alan üzerine gitme kararı verdi.

Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olarak eğitim hayatını tamamlayan ancak bununla yetinmeyi reddeden Kutlubey, zaman içerisinde özel bir eğitim alması gerektiğine karar verir ve Başkent İletişim Bilimleri Akademisi Oyunculuk ve Diksiyon Eğitimleri alarak bu anlamda kendi gelişim sürecini profesyonel olarak tamamlamıştır.

İLK PROJESİ KEHRİBAR DİZİSİ OLDU

Güzel fiziği ve yüzü ile kısa bir zaman dilimi içerisinde dikkatleri çekmeyi başaran Sera Kutlubey, Kehribar dizisi kadrosuna girerek televizyon ekranlarında ilk profesyonel oyunculuk deneyimini yaşama şansına sahip olmuştur. Bu anlamda sektörel bazda adını duyurduğu ilk ciddi proje de olmuştur.

Dizinin ustalar ile dolu kadrosunda Gürkan Uygun, Dolunay Soysert, Necip Memili, Hakan Boyav ve Berk Hakman gibi isimler de yer alıyordu ancak dizi beklenen etkiyi yaratamadığından yayın hayatını kısa zaman içerisinde noktaladı.

BABAM VE AİLESİ PROJESİ İLE TANINDI

Kısa bir zaman dilimi içerisinde sektörünün bilindik yüzlerinden birisi olmayı başaran Sera Kutlubey, Kehribar projesinin ardından yine döneminin en çok ilgi gören dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Babam ve Ailesi dizisi kadrosuna girmiş ve bu anlamda adından ciddi anlamda söz ettirmeyi de başarmıştır.

Dizinin kadrosunda Ayça Bingöl, Bülent İnal, Ceyda Düvenci, Can Albayrak ve Eva Dedova gibi isimler yer almıştır. Dizi, döneminde reyting rekorları kırarak adından ciddi anlamda söz ettirmiştir.

Benzer Biyografi Yazıları
Sera Kutlubey yer aldığı ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Sera Kutlubey için 2 Yorum var

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)