İlgini çekebilir

Ayşegül Yılmaz kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 23.07.2019 00:15

Şemsa Denizsel Foto Galeri

Şemsa Denizsel'in Eşi Kimdir? Kiminle Evli? Eşi Var Mı?
Şemsa Denizsel’in Eşi Kimdir? Kiminle Evli? Eşi Var Mı?

Şemsa Denizsel’in eşi yoktur. Evli değildir.

The Taste Türkiye adlı yemek yarışması programında jüri olarak yer alan Şemsa Denizsel hakkında bir çok soru yanıt bekliyor. Sizler için Şemsa Denizsel kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Boyu, kilosu kaç? Eşi kimdir? Evli mi? Burcu nedir? Yaşı kaç? gibi merak edilen soruların yanıtlarını araştırdık. İşte ünlü shef Şemsa Denizsel'in biyografisi ve kısaca hayatı!

Şemsa Denizsel, 1967 yılında İstanbul'da doğdu. Varlıklı bir ailenin evladı olarak dünyaya gelen ünlü shef, ailesinin mesleği üzerine Avusturya'ya taşındı. İlk ve ortaokul eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Avusturya Lisesinden mezun oldu. Lise eğitimi aldığı zamanlarda aşçılığa merak saran Şemsa Denizsel, aşçılığı tek hedefi olarak belirledi. Ailesine Amerika'ya giderek orada aşçılık okumak istediğini söyledi ve ailesinden olumsuz yanıt aldı.

İstemeyerek de olsa İngiltere'de bulunan Londra İletişim Fakültesi'nde üniversite eğitimine başladı. Burada Halkla İlişkiler bölümü üzerine eğitim aldı. Üniversite okuduğu yıllarda Londra'da bulunan bir restoranda ailesinde habersizce mutfağa kendisini atmıştır. Burada yemek çeşitlerini, yapılışını öğrenmiş, yeri geldiğinde de bulaşık yıkamış ve sabahlara kadar vaktini oraya harcamıştır. İçindeki aşçılık sevgisini durduramayan Şemsa Denizsel, ailesinin durumu ne kadar iyi olsa da bunu severek yaptığını ve bazı zorlukları yaşamayı kendisini seçtiğini söylemiştir.

Londra İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra 1992 yılında özel bir dergide işe başlamış ancak bu işte başarısız olduğunu fark etmiş, kısa sürede işten ayrılmıştır. Fotoğraf çekmeye ve görselliğe olan merakı ve sevgisi üzerine ürün çekimi olarak bilinen lifestyle fotoğraf alanına yönelmiştir. Tabi en sevdiği aşçılık ve yemek alanı olduğu için fotoğraflarını da bu alanda kullanmıştır. Yemek fotoğrafları çekmeye başlayan Şemsa Denizsel, bir çok firma ile birlikte çalışmıştır. Food Styling olarak adlandırılan Yemek Stilistliği işine kendisini iyice vermiştir.

İlk iş yerini açışı ve tanınışı

Şemsa Denizsel 2000 yılında arkadaşı ile birlikte ortak bir kantin açmaya karar vermiştir. Açtıkları bu kantinde ''Yeni İstanbul Mutfağı'' adı altında farklı lezzetlerde ve türlerde yemekler yaparak kısa sürede tanınır hale geldi. 18 yıl boyunca devam ettirdiği bu kantinde bir çok kişinin kendisini tanımasını sağladı. 2018 yılında kapanan bu işletmenin yerine Ayvalık'ta doğanın içerisinde bir mutfak kurmakta ve burada yeni projelerine devam etmeyi düşünmektedir.

Kantini açtıktan yaklaşık 4 yıl kadar sonra Mimkemal 19'un şefliğini üstlenmiştir. 1995 yılında kurulan ve hizmetine halen devam etmekte olan Açık Radyo adlı radyo kanalında 6 yıl boyunca çalışmış ve burada pazartesi akşamları için Kulaktan Dolma Tarifler adlı yemek tariflerini sunmuştur. Aşçılığın yanı sıra menü ve işletme danışmanlığı gibi hizmetler vermekte olan Denizsel, Türkiye'nin bir çok yerinde yemek konferansları vererek insanları bilinçlendirmeye devam etmektedir. 2019 yılında Fox TV kanalında yayınlanan The Taste Türkiye yarışmasında Ali Ronay ve Rafet İnce ile birlikte jüri olarak yer almaktadır.

125 kilodan 60 kiloya kadar zayıfladı

Ünlü Shef Şemsa Denizsel şuanda ekranlarda gördüğünüz gibi değildi. Daha önce 125 kiloya kadar ulaşan Denizsel, zayıflamaya karar vererek yaklaşık 65 kilo verdi ve 60 kiloya kadar zayıfladı. Hakkında en çok merak edilen ise Şemsa Denizsel'in eski hali nasıldı? Nasıl kilo verdi? Nasıl zayıfladı? gibi sorular olmakta. Tamamen spor ve diyet ile zayıflamayı başarmıştır. İşte eski hali;

Şemsa Denizsel'in Eski Hali! Nasıl Zayıfladı?

Eşi kimdir? Evli mi? Burcu ne?

Şemsa Denizsel evli değildir. Eşi yoktur. Burcu ise en kısa zamanda güncellenerek eklenecektir.

İnstagram hesabı: @semsadenizsel
YouTube kanalı: Tıklayınız!

Şemsa Denizsel Kişisel Bilgiler

Yer Aldığı Program

  • The Taste Türkiye - Jüri - Fox TV

Benzer Biyografi Yazıları

Şemsa Denizsel
Aşçı

The Taste Türkiye, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir