İlgini çekebilir

Müge Boz kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 17.10.2017 11:37

Selin Söğütlügil Foto Galeri

Selin Söğütlügil Ne İş Yapıyor?
Selin Söğütlügil Ne İş Yapıyor?

Selin Söğütlügil yazardır.

Atatürk'ün baba tarafından akrabası olan ve 2019 yılında gerçekleşecek seçimlerde milletvekili adayı olacağını açıklayan Selin Söğütlügil kimdir?

Selin Söğütlügil, 6 Haziran 1970 tarihinde Amerika'nın Lansing, Michigan State eyaletinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Şişli Terakki Lisesi'nde tamamlayan Selin Söğütlügil, ardından New York Fashion İnstitute of Technology ile  Mimar Sinan Üniversitesi’nde eğitimine devam etmiştir. Mimar Sinan'da Sanat Tarihi eğitimi alan Selin Söğütlügil, Londra Regents University Film-Media and Drama School’da da Senaryo ve Film Prodüksiyonu üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Köklü bir eğitim geçmişi bulunan Selin Söğütlügil, 3 çocuk annesidir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile olan bağlantısı ise, Atatürk'ün amcasının torunu Hayreddin Oytun Söğütlügil'in kızı olmasıdır. Selin Söğütlügil, yaşamını Londra'da sürdürmektedir.

Kitap yazarı olan Selin Söğütlügil, bunun yanı sıra sporla da yakından ilgilenmiş ve Dünya genelinde düzenlenen maratonlara katılmış bir isimdir. Selin Söğütlügil aynı zamanda Yüzme İhtisas Spor Kulübü eski yüzücüsü, Greenpeace, İnsan ve Hayvan Hakları cemiyeti üyesi ve aktivisti, Londra Ulusal Arazi Okçuluğu Cemiyeti ve Arkas Yelken Yarış Takımı üyesidir.

Selin Söğütlügil Kitapları

Yazar Selin Söğütlügil'in ilk şiir kitabı varoluşçu ve romantik bir üslup ile kaleme aldığı "Kanatlarım Aşk’tandı" adlı kitaptır. 

Selin Söğütlügil'in ikinci kitabı ise Mavi Sağanak adını taşıyan kitabıdır.

Selin Söğütlügil Milletvekili Adayı Olacak

Yazar Selin Söğütlügil, 2019 seçimlerinde milletvekili adayı olacağı haberleri ile gündeme gelmiştir. CHP'den aday olmayacağı bilinen Söğütlügil'in hangi partiden milletvekili adayı olacağı ise henüz belli değildir. Ancak Selin Söğütlügil, verdiği röportajlarında Meral Akşener'in partisinden aday olabileceği sinyallerini vermiştir. 

Selin Söğütlügil Kişisel Bilgiler

Selin Söğütlügil Kitapları

  • Kanatlarım Aşktandı
  • Mavi Sağanak

Benzer Biyografi Yazıları

Elif Korkmazel Kimdir?
Elif Korkmazel
Yazar
Azra Kohen
Azra Kohen
Yazar
Ali Jean Çorakçı
Ali Jean Çorakçı
Yazar
Selin Söğütlügil Kimdir?
Selin Söğütlügil
Yazar
Altan Öymen
Altan Öymen
Yazar
Mümin Sekman
Mümin Sekman
Yazar

Yazar, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir