İlgini çekebilir

Bedri Güntay kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.12.2016 12:46
Flash TV Selin Karacehennem Kimdir?

Selin Karacehennem Kimdir ?

Selin Karacehennem Biyografisi

Selin Karacehennem, 01 Ocak 1948 yılında İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Selin Özkök Karacehennem olan isim, küçük yaşlarından itibaren eğitime ve kişisel gelişime son derece önem veren isimlerden birisi olarak dikkatleri çekmiştir. Özellikle okuduğu kitaplar psikoloji üzerine olduğundan zaman içerisinde bu alana doğru eğilim göstermiştir.

Başarılar ile dolu geçen lise hayatının ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çocuk Psikolojisi Bölümü’nü kazandı ve zaman içerisinde buradan başarı ile mezun oldu. Sonrasında ise master yapma kararı alan Karacehennem, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde asistan olarak EĞİTİMİ ZOR ÇOCUKLAR üzerine master eğitimi aldı.

Sonrasında yine eğitimi için Amerika’ya gitme kararı alan Karacehennem, Evlilik İlişkisi ve Yaşam Koçluğu Eğitimi alarak kişisel gelişimini son derece üst seviyelere çıkararak bu alanda profesyonel hale gelmeyi başardı diyebiliriz.

25 YIL AMERİKA VE İSVİÇRE HAYATI

Kişisel gelişimi için 25 yıl boyunca Amerika ve İsviçre ülkelerinde yaşamını sürdüren ve kendisini çok daha ileri taşıyan Karacehennem, kişilik bozuklukları ve travmalar üzerine de kendisini geliştirerel psikoloji alanının hemen hemen her dalına aktif bir şekilde yer alabilmek adına eğitimler alarak zaman içerisinde eğitici konumuna yükselmeyi başardı.

Gençlerin psikolojik sorunları ve zaman içerisinde evlilik ilişkileri konusuna da daha fazla eğilim gösteren Selin Karacehennem, bu anlamdaki engin bilgi ve deneyimleri ile birlikte günümüzün en çok tanınan isimlerinden birisi olarak dikkat çekti.

AMERİKANIN EN BAŞARILI 200 KADINI ARASINA GİRDİ

Kariyeri boyunca hiç boş durmayan ve kendisini sürekli daha da geliştiren Karacehennem, 1997 yılı geldiğinde Amerika En Başarılı 200 Kadın listesi içerisinde kendisine yer bulmayı başardı. Araştırmaları ve danışmanlık deneyimleri ile birlikte sürekli daha da gelişti ve bu anlamda sektörünün en profesyonel isimlerinden birisi olarak da dikkatleri çekti.

2000 YILINDA TÜRKİYE’YE DÖNDÜ VE YAZARLIK HAYATINA BAŞLADI

Amerika’da adından sıkça söz ettiren ve kendisini çok daha ileriye taşımayı başaran Selin Karacehennem, 2000 yılı itibari ile ülkemize kesin dönüş yaparak deneyimlerini ve bilgilerini ülkemiz insanlarına aktarma yoluna gitmiştir. Adının ülkemize çok eskiden gelmesi, onu tabi ki oldukça ünlü yapan unsurlar arasında yer aldı.

Ülkemize dönmesinin hemen ardından Sabah Gazetesi kadrosuna girerek 8 ay boyunca bu gazete bünyesinde çalışmalarını yürüten Selin Karacehennem, bundan sonraki süreçde 1 sene boyunca da Cem Ceminay programlarında yer aldı.

ÇEŞİTLİ KANALLARDA TELEVİZYON PROGRAMLARI YAPTI

Zaman içerisinde ülkemizin en ünlü terapistleri arasına girmeyi başaran ve bu anlamda fark yaratan isim, zaman içerisinde Flash TV, Kanal T gibi kanallarda hafta içi dönemlerinde kendi programlarını yaparak insanlara terapi anlamında çeşitli seçenekler sunma yoluna gitti.

TV 8, Cine5, Kanal D ve Fox TV kanallarda da daimi misafir olarak programlara katılarak bu anlamda insanların gözü önünde yer almayı da başarmıştır.

4 SENE BOYUNCA DİGİTÜRK TÜRKMAX KANALINDA EVLİLİK SANATI PROGRAMINI YAPTI

Artık yavaş yavaş en çok bilinen terapistler arasında kendisine yer bulmayı başaran Selin Karacehennem, zaman içerisinde Digitürk platformu içerisinde yer alan kanallardan birisi olan Türkmax kanalarında Evlilik Sanatı programını yapmaya başladı ve bu programı tam 4 sene boyunca sorunsuz bir şekilde ilerletti.

Selin Karacehennem Foto Galeri

Kitapları

  • 2011 - Adab-ı Aşk
  • 2009 - Evlilik Sanatı 2
  • 2009 - Evlilik Sanatı 1

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.