İlgini çekebilir

Orhan Aydın kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.12.2016 14:34
Selen Öztürk

Selen Öztürk Kimdir ?

Selen Öztürk Biyografisi

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı olan Selen Öztürk 1980 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Anne tarafı Kıbrıs, Baba tarafı ise Uşak'lı olan Selen Öztürk, eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bölümü mezunudur. 

Tiyatro ile Başlayan Oyunculuk Kariyeri

Selen Öztürk, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Ankara'dan İstanbul'a gelmiştir. Çeşitli tiyatrolarda görev alan Selen Öztürk, ekranlarda ise ilk olarak "Muhteşem Yüzyıl" adlı dizi sayesinde dikkat çekmiştir.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Nur Fettahoğlu gibi isimlerle birlikte rol alan Selen Öztürk, bu dizide Gülfem Hatun karakteri ile ekrana gelmiştir. 

Ardından baş rollerini Ayça Bingöl, Mete Horozoğlu, İlker Kızmaz gibi isimlerin paylaştığı "Benim Adım Gültepe" adlı TV dizisinde rol alan Selen Öztürk, bu dizide de Meziyet isimli karaktere hayat vermiştir. 

Ekranlarda son olarak "Hatırla Gönül" isimli dizi ile izlediğimiz Selen Öztürk, bu dizide de Engin Öztürk, Gökçe Bahadır gibi oyuncularla çalışmıştır. Bu dizinin ardından ekranlara bir süre ara veren Selen Öztürk sinemaya yönelmiş ve "Çilek" isimli sinema filminde rol almıştır. 

Oyuncu Sinan Tuzcu ile Olan Birlikteliği

Selen Öztürk rol aldığı diziler ve filmlerden sonra son günlerde gündeme bomba gibi düşen aşkı ile konuşulmaya başlamıştır. Dolunay Soysert'in eski eşi oyuncu Sinan Tuzcu ile aşk yaşayan Selen Öztürk, sosyal medya paylaşımlarından da ilişkisini sevenlerine duyurmuştur. 

Selen Öztürk Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Hande Kaptan Kimdir?
Hande Kaptan
Oyuncu
Serhan Onat Kimdir?
Serhan Onat
Oyuncu
Hilmi Cem İntepe Kimdir?
Hilmi Cem İntepe
Oyuncu
Ekin Koç Dizileri
Ekin Koç
Oyuncu
Serkan Altunorak Kimdir?
Serkan Altunorak
Oyuncu
Okan Yalabık
Okan Yalabık
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.