İlgini çekebilir

Didem Balçın kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.12.2016 22:25
Seda Tosun

Seda Tosun Kimdir ?

Seda Tosun Biyografisi

Genç oyuncu Seda Tosun 1990 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Koyu Kumral saçları ve yeşil gözleri ile ekranlarda kısa zamanda dikkat çeken Seda Tosun, eğitimli bir oyuncudur. Aydın Üniversitesi Drama Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Seda Tosun'un Ekran Kariyeri

Seda Tosun ekranlara ilk olarak 2008 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışması ile çıkmıştır. 2008 Miss Turkey 'in finalistlerinden biri olan Seda Tosun, Meriç Aral, Dilan Çiçek Deniz gibi başarılı oyuncuların da kadrosunda bulunduğu Balayı Filmi 'nde baş rol oynayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 

Mucize Filmi İçin 3 Bin Kişi Arasından Seçildi 

Seda Tosun Mahsun Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği Mucize Filmi için aranan önemli karakterlerden biri oldu ve Deli Aziz karakterinin eşi Mızgin'i canlandırdı. 

Talat Bulut, Erdem Yener, Büşra Pekin gibi başarılı oyuncuları kadrosunda barındıran Mahsun Kırmızıgül imzalı Mucize Filmi için önemli karakterlerinden biri olan Mızgin 'i canlandıracak bir oyuncu arayışında olan Mahsun Kırmızıgül, Seda Tosun 'un sosyal medya üzerinden kendisine CV ve fotoğraflarını göndermesi üzerine onunla bir deneme çekimi yaptı ve bu çekim sonucunda Seda Tosun Mızgin rolünü 3 bin kişi arasından sıyrılıp, canlandıran isim oldu. 

Kertenkele Dizisinde Gizem 'i Canlandırdı

Mucize filmi ile yıldızı git gide parlayan Seda Tosun, ekranlarda ise Kertenkele isimli dizi ile boy gösterdi. Fatih Doğan 'ın dizideki sevgilisi Gizem karakterini canlandıran Seda Tosun, dizinin Aralık 2016 'da final yapmasının ardından ekranlara bir süre veda etti. 

Sansasyonel Aşk Hayatı

Henüz 26 yaşında olmasına rağmen kendinden yaş olarak büyük isimlerle adı aşk dedikodularına karışan Seda Tosun, ekranda olduğu kadar özel yaşamı ile de dikkat çeken bir isimdir.

Bir süre adı ünlü sunucu Mehmet Ali Erbil ile anılan Seda Tosun, kendinden yine kendinden yaş olarak büyük bir isim olan, oyuncu Cenk Kangöz ile yaşadığı ilişki nedeniyle de gündemde yer etmiştir. 

Seda Tosun Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Yazmeen Baker
Yazmeen Baker
Oyuncu
Timur Acar Kimdir?
Timur Acar
Oyuncu
Şeyma Subaşı Var Mısın Yok Musun
Şeyma Subaşı
Genel
Ece İrtem
Ece İrtem
Oyuncu
Umut Oğuz Kimdir?
Umut Oğuz
Oyuncu
Dilşad Şimşek Kimdir?
Dilşad Şimşek
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.