İlgini çekebilir

Begüm Şen kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.10.2016 12:04
Şebnem Hassanisoughi Kimdir?
indirim7.com

Şebnem Hassanisoughi Kimdir ?

Şebnem Hassanisoughi Biyografisi

7 Aralık 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Baba tarafından İranlıdır. Babası İran asıllı bir avukat olan Şebnem Hassanisoughi’nin annesi ise Türk’tür. Anne mesleği noterliktir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne bağlı Devlet Konservatuarı’nın Sahne Sanatları Bölümü’nde Tiyatro Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. Bunun yanında Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Soy ismi zor okunduğundan sürekli problemlerle karşılaştığını söyleyen oyuncu “Hassanioughi’nin anlamı nedir?” diye sorulduğunda, Farsça da güzelin yolu gibi bir anlama geldiğini belirtmiştir.

Şebnem Hassanisoughi, her ne kadar dizilerde görmeye alıştığımız bir isim olsa da, oyunculuğun yanında müzikle de ilgilenmektedir. Şebnem Hassanisoughi; mızıka, gitar ve bateri gibi çok çeşitli müzik aletini de çalmaktadır.

2007 senesinde Sessiz Gemiler isimli dizide Melek karakterini canlandırmış, bu şekilde TV ekranlarında görülmeye başlamıştır. Bir sene sonra Dantel isimli dizinin Genç Maya karakterini canlandırmış, aradan geçen birkaç sene sonrasında ise Kılıç Günü isimli TV dizisinde Melek karakteri olarak yeniden izleyici ile buluşmuştur. Bir sonraki sene hem Firar isimli dizide Asude karakteri ile ekranlara gelmiş, hem de Çiğdem Vitrinel’in, Şebnem Vitrinel ile birlikte yazdığı ve yönettiği Geriye Kalan isimli sinema filminde Burak Tamdoğan, Erkan Bektaş, Çınar ve Devin Özgür ile birlikte oynamış ve Sevda isimli karakteri canlandırmıştır. 

2013 yılında Tatar Ramazan isimli filmde Umut Karadağ, Burcu Kara, Bülent İnalÖzge Özpirinçci ve Burak Yamantürk ile birlikte oynamış ve dizideki Güzide karakterini canlandırmıştır.

2014 yılına gelindiğinde ise Bana Artık Hicran De ismindeki dizide, Alican Yücesoy, Aslı Enver ve Buğra Gülsoy ile birlikte başrolü paylaşmış ve beğenilmiştir.

2015 yılında Begüm Özbakan karakterini canlandırdığı Poyraz Karayel isimli TV dizisi ile bir kez daha ekranlarda görülmeye başlamış ve aynı sene tecrübeli yönetmen Zeki Demirkubuz’un yönettiği sinema filmi olan Bulantı ’da Neriman karakterine can vermiştir.

2016 yılında Taylan Biraderler ’in yönetmenliğindeki Vatanım Sensin isimli Kanal D’de yayımlanan dizide Halit Ergenç, Hakan Salınmış, Onur Saylak, Senan Kara, Bergüzar Gökçe Korel ve Baki Davrak ile birlikte yer almış ve Rum Şarkıcı rolünde oynamıştır.  Aynı sene Ceyda Asar’ın yazdığı ve Alphan Eseli, Ramin Matin, Barış Pirhasan, Erdem Tepegöz ve Melisa Önel’in birlikte yönettikleri Kıyıdakiler ve Tayfur Aydın’ın yazıp yönettiği Siyah Karga isimli sinema filmlerinde Sedat Culum ve Ayhan Eren ile birlikte ter almıştır.

Sinema ve dizi oyunculuğu kariyeri dışında İvanov: Hayır, hayır, hayır isimli ünlü hikaye ve metin yazarı Çehov’un yazdığı tiyatro oyununda Perdebîrun topluluğu ile birlikte yer alarak sahneye çıkmıştır.

Asghar Faradi ile birlikte çalışmayı çok istediğini belirten Şebnem Hassanisoughi’nin daha farklı karakterlerle uzun yıllar sektörde görüneceğini dile getirmektedir.

Şebnem Hassanisoughi Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

 • 2016 - Vatanım Sensin
 • 2015 - Poyraz Karayel
 • 2014 - Bana Artık Hicran De (TV Dizisi)
 • 2013 - Tatar Ramazan (TV Dizisi)
 • 2012 - Kayıp Şehir (TV Dizisi)
 • 2012 - Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 (Sinema Filmi)
 • 2011 - Geriye Kalan (Sinema Filmi)
 • 2011 - Firar (TV Dizisi)
 • 2010 - Kılıç Günü (TV Dizisi)
 • 2008 - Dantel (TV Dizisi)
 • 2008 - Annem
 • 2007 - Sessiz Gemiler (TV Dizisi)

Benzer Biyografiler

Murat Daltaban Kimdir?
Murat Daltaban
Oyuncu
Bergüzar Korel Kimdir?
Bergüzar Korel
Oyuncu
Engin benli Kimdir ?
Engin Benli
Oyuncu
Emel Çölgeçen Kimdir?
Emel Çölgeçen
Oyuncu
Merve Dizdar Kimdir?
Merve Dizdar
Oyuncu
Ece Özdikici Kimdir?
Ece Özdikici
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir