İlgini çekebilir

Ahmet Davutoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.06.2017 11:47
Şahin Irmak Kimdir?

Şahin Irmak Kimdir ?

Şahin Irmak Biyografisi

Bu yazıda Şahin Irmak kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Şahin Irmak kimdir ve oyunculuğa nasıl başlamıştır? 1981 yılında İzmir’de doğan Şahin Irmak aslen Ardahan Çıldırlıdır. Eğitimine liseye kadar devam eden bu ünlü oyuncu 2007 yılında ilk dizisi olan karayılan da “Şiro” karakteri ile rol almıştır. Fakat hepimiz onu çok güzel hareketler bunlar programında “hıyarlı baba” olarak tanımaktayız bunların dışında birçok film ve dizide rol alan Şahin Irmak adını günümüz filmlerine altın harflerle yazdırmayı hedeflemektedir. Şahin Irmak BKM de Yılmaz Erdoğan başkanlığında, Büşra Pekin, Oğuzhan Koç, Ersin Korkut, Eser Yenenler, Metin Yıldız, İbrahim Büyükak, Bülent Emrah parlak, Pelin Öztekin, Metin Keçeci, murat eken gibi oyuncular ile birlikle aynı sahneyi paylaşmıştır. Genelde ufak tefek skeçlerden oluşan bu programda kendilerini hem skeç yazmakta hem de oyunculuk yeteneklerini geliştirmişlerdir.

Büşra Pekin Kimdir, Eser Yenenler KimdirPelin Öztekin Kimdir

Şahin Irmak'ın Rol Aldığı Yapımlar

İlk olarak 2010 yılında senaryo ekibinde görev alan Şahin Irmak ile Çok Film Hareketler bunlar izleyicinin beğenisine sunulmuştur. Çok Film Hareketler Bunlar filminde BKM mutfak ekibiyle birlikte oynamıştır. Sonrasında 2011 yılında yine BKM tarafından yapılan Aşağı Yukarı Yemişliler adlı komedi filminde oynayan Şahin Irmak sonrasında kendini “Entelköy Efeköy’e Karşı” filminde canlandırdığı muhtar ali rolü ile başrolde bulmuştur. Filmin diğer oyuncuları ise; Emin Gürsoy, Recep Yener, Ayşe Bosse, Hamit Demir, Nihat Kapız, Ümit Olcay, Ayla Aslancan ile paylaşmaktadır. Entelköy Efeköy’e Karşı filmi ile komedi dalında en iyi erkek oyuncu ödülüne laik görülmüştür. Aşağı Yukarı Yemişliler dizisinde Bülent Emrah Parlak, Murat eken, Büşra Pekin, Gülhan Tekin ve Burcu Gönder ile birlikte rol almıştır. Sonrasında sahnenin sevilen ismi Nurgül Yeşilçay, Nur Sürer ve Settar Tanrıöğen ile birlikte “Sultan” adlı dizinin başrolünde bulunmuştur.

Nurgül Yeşilçay Kimdir, Nur Sürer Kimdir

2012 yılında yayınlanan bu dizi oldukça beğeni toplamıştır. Film olarak bakıldığında ise Entelköy Efeköy’e karşı, Çok Film Hareketler Bunlar, Kutsal Damacana (Kont Dracula) filmlerinde yer almıştır. Neşeli Hayat, Kutsal Damacana (Doktor) ve Beynelmilel gibi filmlerde oynamıştır. Bu filmlerden sadece Entelköy Efeköy’e karşı ve Sultan dizisi haricinde diğer tüm dizi ve filmlerde yardımcı oyuncu görevi görmüştür fakat bu iki dizi ve filmde ise başrol oyuncusu olmaktadır. Oyuncu Asena Tuğal ile nişanlanan Şahin Irmak oyunculuk hayatına tam gaz devam etmektedir.

Asena Tuğal Kimdir

Şahin Irmak Kimdir ve Dizileri

İlk olarak 2002 yılında Samanyolu TV’nin en çok izlenen programları arasında bulunan Sırlar Dünyası'nda oyunculuğa ilk adımını atmıştır aynı yıl içerisinde Unutma Beni ve Çocuklar Duymasın'da yardımcı oyuncu olarak görev almıştır. 2003 yılında Melek ve Parmak İzi dizilerinde rol almaya devam etmiştir. Sonrasında 2004 yılında Şeytan Ayrıntıda Gizli, Çemberimde Gül Oya, Gönül Yarası, Avrupa Yakası, Kurtlar Vadisi gibi akılda kalan dizilerde de rol aldığı bilinmektedir. Şahin Irmak instagram adresi: https://www.instagram.com/sahinirmak/

Şahin Irmak Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Gülse Birsel
Gülse Birsel
Yazar
Başak Köklükaya
Başak Köklükaya
Oyuncu
Bülent Emrah Parlak Biyografi
Bülent Emrah Parlak
Oyuncu
Gülhan Tekin
Gülhan Tekin
Oyuncu
Kerem Fırtına Kimdir?
Kerem Fırtına
Oyuncu
Hande Kazanova
Hande Kazanova
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.