İlgini çekebilir

Ebru Ojen Şahin kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 04.01.2017 11:13

Şahika Ercümen Foto Galeri

Şahika Ercümen Kaç Yaşında?
Şahika Ercümen Kaç Yaşında?

Şahika Ercümen, 16 Ocak 1986 doğumludur ve 32 yaşındadır.

Şahika Ercümen, 16 Ocak 1985 tarihinde Çanakkale şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren ailesinin de desteği ile birlikte spora fazlası ile eğilim gösteren ve birçok farklı spor dalında aktif bir şekilde kendisini geliştiren Ercümen, zaman içerisinde milli sporcularımız arasında da yer alarak adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Genç yaşlarından itibaren serbest dalış ve sualto hokeyi konusunda kendisini geliştirmiştir. Eğitim hayatında da son derece başarılı bir isim olan Ercümen, Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü okumuş ve buradan başarılı şekilde mezun olmuştur. Zaman içerisinde yüksek lisans eğitimini de aynı kurumda aynı bölüm üzerine almıştır.

2006 YILINDA TÜRKİYE REKORU KIRDI

Zaman içerisinde milli sporcularımız arasına girme şansını yakalayan Şahika Ercümen, seneler 2006’yı gösterdiğinde İspanya’nın Tenerife bölgesinde düzenlenmiş olan Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’na katılma hakkını kazandı. Şampiyonada adından söz ettiren Ercümen, Türkiye rekorunu ilk defa bu turnuvada kırdı.

Sonraki süreçte Ankara ODTÜ bünyesinde düzenlenen dinamik apnea yüzme branşında da tek nefes ile 145,35 metre dalış yaparak bu anlamda da Türkiye rekorunu kırmayı başarmıştır.

2011 YILINDA DÜNYA REKORU KIRDI

11 Şubat 2011 tarihinde Avusturya’nın Weissensee bölgesinde düzenlenen buz altında tek nefeste 110 metrelik dalışı ile birlikte Buzaltı Yatay Dalış Dünya Rekoru kırarak hem erkeklerin hem de kadınların bu alandaki rekorunu egale ederek eline geçirmiştir.

10 Kasım 2011 tarihinde ise Mısır Dahab’da düzenlenen Sabit Ağırlıkla Dikey Dalış kategorisinde de 70 metrelik bir derinliğe inen Ercümen, bu anlamda da dünya rekoru kırmayı başarmıştır.

2014 YILINDA BİR DÜNYA REKORU DAHA

Başarılar ile dolu kariyerinde birçok farklı rekor kırmayı başaran Ercümen, 22 Temmuz 2014 tarihinde Antalya’nın Kaş bölesinde Paletsiz Değişken Ağırlıkla 91 metreye ulaşarak bu anlamda da dünya rekoru kırmayı başarmıştır.

Sonrasında ise Paletsiz İp Destekli yarışmasında da 72 metrelik bir dereceye ulaşarak bu anlamda da dünya rekoru kırmayı başarmıştır.

SUALTI HOKEYİ MİLLİ TAKIMI OYUNCUSU

Sualtı sporları ile her zaman çok daha yakından ilgilenen Şahika Ercümen, aynı zamanda sualtı hokeyi milli takımımızın en önemli oyuncularından birisi olarak da aktif kariyerini sürdürmek ile birlikte denemelerine devam etmektedir.

SURVİVOR 2017 ÜNLÜLER TAKIMI KADROSUNA DAHİL OLDU

Acun Ilıcalı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en çok izlenen televizyon programı olarak da ön plana çıkan Survivor 2017 ünlüler takımı kadrosuna birçok ünlü isim ile birlikte kendisine yer bulma şansını yakalamıştır.

Ünlüler takımında kendisi ile birlikte Serhat Akın, Furkan Kızılay, Tarık Mengüç, Çılgın Sedat gibi isimler de yer almıştır. Yarışmada yer alacak isimlerin önemli bir kısmı sporculardan tercih edilmiştir.

Şahika Ercümen Kişisel Bilgiler

Şahika Ercümen İnstagram@sahikaercumen
Şahika Ercümen Nereli?Çanakkale doğumludur.
Şahika Ercümen Kaç Yaşında?16 Ocak 1985 doğumludur 32 yaşındadır.
Şahika Ercümen SurvivorŞahika Ercümen Survivor 2017 ünlüler takımı kadrosuna dahil olmuştur.

Yer Aldığı Projeler

  • 2017 - Survivor 2017

Benzer Biyografi Yazıları

Berna Canbeldek Kimdir?
Berna Canbeldek
Yarışmacı
Almeda Abazi Sevgilisi Kim?
Almeda Abazi
Ünlü
Gökhan Gözükan ( Survivor 2017 Gökhan )
Gökhan Gözükan
Yarışmacı
Sema Aydemir Apak
Sema Aydemir Apak
Yarışmacı
Volkan Çetinkaya ( Survivor Volkan )
Volkan Çetinkaya
Yarışmacı
Seda Demir
Seda Demir
Oyuncu

Sporcu, Survivor, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.