İlgini çekebilir

Eren Can Vurucu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.04.2017 14:55
Sadettin Saran
indirim7.com

Sadettin Saran Kimdir ?

Sadettin Saran Biyografisi

Ünlü iş adamı Sadettin Saran 1964 senesinde ABD'de dünyaya gelmiştir. Sadettin Saran'ın babası Kırıkkale'li annesi ise Amerika'lıdır. 

1984-1985 yılları arasında Yüzme Milli Takımına giren Sadettin Saran 50 m serbest yüzme dalında da Türkiye rekoru sahibidir. Aldığı spor bursu ile eğitimini tamamlamak üzere ABD'ye giden Sadettin Saran, burada Kentucky Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Hatta üniversitede okuduğu yıllarda da Kentucky Üniversitesi Yüzme Takımı kaptanlığı yapmıştır.

Sadettin Saran eğitimini tamamladıktan sonra ABD'nin önde gelen şirketlerinden birinde çalışmış ardından 1988 yılında Türkiye'ye dönmüştür. Ülkeye döndükten sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çalışmaya başlayan Sadettin Saran, o dönem Turizm Bakanı olan Tınaz Titiz'in Dış İlişkiler Danışmanlığını yapmıştır.

Sadettin Saran 1989 yılında Saran İnternational şirketini kurmuş 1995 yılında da Saran Şirketler Grubu'nun başına geçmiştir. 

Türkiye'nin önde gelen başarılı iş adamlarından biri olan Sadettin Saran, şarkıcı ve oyuncu Hülya Avşar ile sevgili olduğu dönemde gündeme gelmiştir. Saran'ın Hülya Avşar ile birlikte olmadan önce yapmış olduğu iki evliliği vardır. İlk evliliğinden de Lal adında bir kızı vardır. 

Sadettin Saran Foto Galeri

Sadettin Saran Hakkında

  • T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığında çalışmıştır.
  • Saran Holging'in Kurucusudur.
  • 2006-2010 yılları arasında Hülya Avşar'la yaşadığı ilişki ile gündeme gelmiştir.

Benzer Biyografiler

Muhtar Kent
Muhtar Kent
İş Adamı
Akın İpek
Akın İpek
İş Adamı
Esat Yontuç
Esat Yontuç
İş Adamı
Berk Suyabatmaz Kimdir?
Berk Suyabatmaz
İş Adamı
Ali Koç
Ali Koç
İş Adamı
Kemal Ekmekçi Kimdir?
Kemal Ekmekçi
İş Adamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir