Sabriye Şengül Kimdir? Biyografisi

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.02.2017 10:32

Sabriye Şengül Hakkında Kısaca

Adı Soyadı
:
Sabriye Şengül
Yaşı
:
29 (01.01.1988 doğumlu)
Meslek
:
Dövüşçü
Memleket
:
Trabzon

Sabriye Şengül Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Biyografisi ve Kısaca Hayatı

Sabriye Şengül, 01 Ocak 1988 tarihinde Trabzon’un Şalpazarı bölgesinde dünyaya gelmiştir. Kısa bir zaman dilimi içerisinde çocuk yaşlarından itibaren kendisini spora veren ve eğitim hayatı açısından da çok da fazla kendisini geliştirme yoluna gitmeyen Sabriye Şengül, küçük yaşlarından itibaren hentbol oynayarak spor hayatına başlamıştır.

Hentbol sporuna fazlası ile ilgi duyan ancak zaman içerisinde daha farklı konular üzerine eğilim gösteren Şengül, dövüş sporlarına ciddi anlamda eğildi. Zaman içerisinde dövüş sporlarında profesyonel olma şansına erişti ve bu anlamda ülkemizin en önemli değerlerinden birisi olacağını kimse bilemezdi.

2006 YILINDA KİCKBOX HAYATINA BAŞLADI

2006 senesi geldiğinde Uzakdoğu dövüş sporları ile tanışan ve zaman içerisinde kickbox eğitimleri almaya başlan Şengül, ilerleyen süreçte kendisi için son derece önemli olabilecek ustalardan da eğitim alarak profesyonel anlamda dövüş yapmaya başladı.

Kısa bir süre dilimi içerisinde profesyonel olan ve bu anlamda dövüşçü lisansı çıkaran Şengül, görüntüsü ile de zamanla tam bir dövüşçü haline gelmeyi başardı.

ŞAMPİYONLUKLAR İLE TANINDI

Dövüş sporu ile ilgilenenlerin kısa bir zaman dilimi içerisinde tanıdığı isimlerden birisi olma başarısını gösteren Şengül, zaman içerisinde elde ettiği şampiyonluklar ile birlikte ülkemiz genelinde tanınan bir isim haline geldi diyebiliriz.

3 kere Türkiye Şampiyonu olarak bu anlamda kendisini ön plana çıkarmayı başaran Sabriye Şengül, sonraki süreçte Uluslararası boks şampiyonalarında da kendisini göstermiştir. Aynı zamanda K1 Dünya Karması Şampiyonluğu ile de göğsümüzü kabartmıştır.

2016 YILINDA DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Zaman içerisinde elde ettiği şampiyonluklar ile birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde fark yaratan Sabriye Şengül, seneler 2016’yı gösterdiğinde ise bu anlamda çok ciddi anlamda fark yaratan bir başarı kazanmasını da bildi.

23 Nisan 2016 tarihinde İstanbul şehrinde düzenlenen WKU Dünya Şampiyonluğu kemer maçına çıktı. Rakibi Belçika’lı Vanessa De Waelle idi ve kendisini puan ile yenere dünya şampiyonu olma başarısını gösterdi.

SURVİVOR 2017 ÜNLÜLER KADROSUNA DAHİL OLDU

 Acun Ilıcalı ve ekibinin Türkiye genelinde ki en popüler ve en çok izlenen projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Survivor 2017 ünlüler takımı kadrosuna dahil olarak herkes tarafından daha fazla tanınma fırsatına erişti.

Ünlüler takımında kendisi ile birlikte aynı zamanda İlhan Mansız, Serhat Akın, Tarık Mengüç, Şahika Ercümen gibi diğer sporcular da yer almıştır ve sporcu ağırlıklı bir turnuva olmuştur.

Yer Aldığı Projeler

  • 2017 - Survivor 2017

Aşağıya yorumunuzu yazabilirsiniz

(Yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız mutlaka yazınız)

Benzer Biyografi Yazıları