İlgini çekebilir

Atilla Saral kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.03.2017 12:21
Renan Bilek
indirim7.com

Renan Bilek Kimdir ?

Renan Bilek Biyografisi

Oyuncu ve Müzisyen Renan Bilek 1968 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Galatasaray Lisesi mezunu olan Renan Bilek, Ferhan Şesoy'un kurucusu olduğu Orta Oyuncular Tiyatrosu'nda uzun yıllar çalışmıştır. 

Oyunculuk ile birlikte müzisyen kişiliği ile de tanınan Renan Bilek, Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra 1998 yılında Leke isimli bir albüm çıkarmıştır.

Öyle Bir Geçer Zaman ki Dizisi ile Tanındı

Renan Bilek 2010 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve 3 sezon boyunca devam eden dönem dizisi " Öyle Bir Geçer Zaman ki " ile tanınmıştır.

Mete Horozoğlu, Farah Zeynep Abdullah, Ayça Bingöl, Aras Bulut İynemli gibi oyuncuların da kadrosunda bulunduğu " Öyle Bir Geçer Zaman ki " dizisinde Süleyman karakterine hayat veren Renan Bilek, bu dizi sayesinde tanınmış ve sevilmiştir. 

Güncel Projesi

Rol aldığı dizilerden sonra ekranlarda bir süre göremediğimiz Renan Bilek, Show TV'de başlayan yeni bir proje olan Yeni Gelin dizisi ile ekrana dönmüştür. 

Lale Başar, Dağhan Külegeç, Şilan Makal, Sema Keçik gibi isimlerin de rol aldığı Yeni Gelin dizisinde Renan Bilek de Kamil karakterini canlandırıyor.

 

Renan Bilek Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Feride Hilal Akın
Feride Hilal Akın
Oyuncu
Bahar Süer
Bahar Süer
Oyuncu
Merve Akkaya Nereli?
Merve Akkaya
Oyuncu
Şilan Makal
Şilan Makal
Oyuncu
Dağhan Külegeç (Kiraz Mevsimi Mete) Kaç Yaşında?
Dağhan Külegeç
Oyuncu
Osman Alkaş
Osman Alkaş
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir