İlgini çekebilir

Funda Alkayış kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 04.08.2018 00:23

Polat Şaroğlu Foto Galeri

Polat Şaroğlu - Vikipedi
Polat Şaroğlu – Vikipedi

Polat Şaroğlu kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Nerenin, hangi ilin Milletvekili? Eşi kimdir? İşte detaylı biyografisi...

Polat Şaroğlu Kimdir?

22 Ağustos 1969 tarihinde Tunceli ilimize bağlı Hozat ilçesinde dünyaya geldi. Haydar bey ve Fati hanımın çocuğu olarak doğan Şaroğlu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Tunceli ilinde tamamladı. Üniversite sınavına yoğun bir şekilde çalışarak Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanmayı başardı.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel bir şirkette gıda ve ticaret üzerine çalışmaya başladı. Temmuz 2007 tarihinde gerçekleşen genel seçimlerde CHP Elazığ Milletvekili aday adayı olarak, Kasım 2015 tarihindeki genel seçimlerde ise CHP Tunceli 2. Sıra Milletvekili adayı olarak tanındı.

2009 yılında Elazığ Ticaret Odası Başkan Yardımcılığı görevine gelen Polat Şaroğlu, yaklaşık 6 sene kadar bu görevini sürdürdü. Şuanda Türk Hava Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Elazığ Cem Vakfı Başkanlığı görevinde bulunan Şaroğlu,Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Tunceli Milletvekili olarak görev yapmaktadır.

Evli olan Şaroğlu'nun iki çocuğu vardır.

Polat Şaroğlu Kişisel Bilgiler

Benzer Biyografi Yazıları

Gaye Usluer Kimdir?
Gaye Usluer
Siyasetçi
Ekrem İmamoğlu Kimdir?
Ekrem İmamoğlu
Siyasetçi
Sezgin Tanrıkulu
Siyasetçi
Polat Şaroğlu Kimdir?
Polat Şaroğlu
Siyasetçi
Aykurt Nuhoğlu
Siyasetçi
Aykut Erdoğdu
Siyasetçi

CHP, TBMM, Tunceli, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.