Perihan Ünlücan Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.12.2016 19:25

Perihan Ünlücan Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Perihan Ünlücan
Yaşı
:
32 (28 Şubat 1984)
Memleket
:
İstanbul doğumlu
Meslek
:
Oyuncu
Eğitim
:
Kocaeli Üniversitesi Fizik Bölümü
Saç Rengi
:
Kahverengi
Göz Rengi
:
Kahverengi

Perihan Ünlücan Kimdir ?

Perihan Ünlücan 1984 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Kocaeli Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu olan Perihan Ünlücan, daha üniversite yıllarında iken oyunculuğa merak sarmıştır ve oyuncu Gül Oğuz'un vasıtasıyla kariyerine başlamıştır.

İlk olarak reklam filmlerinde rol alarak başladığı oyunculuk kariyerine, birçok dizide rol alarak devam eden Perihan Ünlücan, Sertap Erener'in kuzeni Tolga Erener ile evlilik yapmış, fakat 4 yıl süren bu evlilik boşanma ile sonuçlanmıştır. 

Hatırla Gönül ve Karadayı Gibi Yapımlarda Rol Aldı

Oyunculuk kariyeri ilk olarak Kış Masalı adlı dizi ile başlayan Perihan Ünlücan, sonrasında Keskin Bıçak, Hatırla Gönül, Karadayı gibi yapımlarla ekrana geldi.

Hatırla Gönül dizisinde Gökçe Bahadır, Engin Öztürk gibi oyuncularla birlikte çalışan Perihan Ünlücan, ekranların sevilen dizilerden biri olmayı başarmış Karadayı dizisinde de Çetin Tekindor, Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel, Rıza Kocaoğlu gibi başarılı oyuncularla birlikte rol almıştır. 

Yeni Dizi Kırlangıç Fırtınası'nın Kadrosuna Katıldı

Perihan Ünlücan 2017 yapımı olan Kırlangıç Fırtınası dizisi ile ekrana geliyor. Fikret Kuşkan, Meltem Cumbul, Emel Çölgeçen gibi başarılı oyuncuların yanı sıra Bestemsu Özdemir, Ekin Mert Daymaz gibi genç oyuncuların da kadrosunda bulunduğu Kırlangıç Fırtınası dizisinde Perihan Ünlücan da rol alıyor.

Yer Aldığı Projeler

  • Kırlangıç Fırtınası
  • Hatırla Gönül
  • Keskin Bıçak
  • Karadayı
  • 20 Dakika
  • Bir Günah Gibi
  • Kış Masalı
Benzer Biyografi Yazıları
, , , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)