İlgini çekebilir

Gürsel Baran kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.01.2019 04:07
Pelin Uluksar Kimdir?

Pelin Uluksar Kimdir ?

Pelin Uluksar Biyografisi

Pelin Uluksar Kimdir?

Pelin Uluksar, 25 Eylül 1994 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir ve bir terazi burcudur. Küçük yaşlarından itibaren oyunculuk hayalleri kuran ve okulunda da çeşitli tiyatro etkinliklerine katılarak aktif bir şekilde bu alanda kendisini geliştirmeye başlayan Pelin Uluksar, yükseköğrenimini de bu ihtisas alanı üzerine yapmıştır.

Başarılı geçen lise hayatının hemen ardından Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazanmayı başaran Uluksar, burayı sene kaybı olmadan başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Okulunda da güzelliği ile fark yaratan Uluksar, tiyatro etkinliklerinde de aktif bir şekilde rol alabilmek için sürekli olarak girişimlerde bulunmuştur.

Sonrasında kendisini çok daha ileri götürme amacı içerisine giren Uluksar, üniversiteden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi kadrosuna dahil olmuş ve burada tiyatro, diksiyon eğitimleri alarak oyunculuk anlamında eğitim hayatını her şekilde başarılı olarak noktalamıştır.

Oyunculuk Kariyeri Hakkında Bilgiler

Pelin Uluksar, televizyon ekranlarında kendisini göstermeye ilk olarak Patos reklamı ile başlamıştır. Bir iki ayrı reklam filminde yer alarak güzelliği ve oyunculuğu ile yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran Uluksar, zaman içerisinde yaşının da genç olması nedeni ile birçok farklı gençlik dizisi kadrosundan oyunculuk teklifleri almaya başlamıştır.

Pelin Uluksar, 1 Haziran 2016 tarihinde ilk bölümü yayınlanan Fox TV ekranlarının sevilen projelerinden birisi olan NO:309 dizisi kadrosunda Nergis karakterini canlandırmıştır. Mükemmel güzelliği ile karşımıza çıkan oyuncu, yardımcı rollerden birisinde yer almış ve ana dizinin ana karakteri olan Lale’nin kardeşini canlandırmıştır.

Dizide kendisi ile birlikte Demet Özdemir, Furkan Palalı, Sumru Yavrucuk, Gökçe Özyol gibi isimler yer almıştır ve bu dizi kendi gününün en çok izlenen dizilerinden birisi olarak dikkat çekmiştir. Bu dizi, Pelin Uluksar ismini de profesyonel anlamda karşımıza çıkaran ilk dizi projesi olarak da dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

TRT 1 kanalının Vuslat dizisinde yeniden kameraların karşısında

2019 yılının ilk haftasına yeni dizisi ile giriş yapan TRT 1, Pelin Uluksar'ı da oyuncu kadrosuna dahil etti. Vuslat dizisinde Nehir Erdem karakterini canlandıracak olan güzel oyuncu, dizide Kadir Doğulu, Devrim Özkan, Serra Pirinç, Erdem Akakçe ve daha bir çok isim ile birlikte oynayacak. Dizinin tüm oyuncuları için;

Vuslat Dizisi Oyuncu Kadrosu Kim Kimdir?

Pelin Uluksar Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

İrem Helvacıoğlu Kimdir?
İrem Helvacıoğlu
Oyuncu
Ali Erkazan Kimdir?
Ali Erkazan
Oyuncu
Sevinç Erbulak Kimdir?
Sevinç Erbulak
Oyuncu
Gamze Süner Atay Kimdir?
Gamze Süner Atay
Oyuncu
Sumru Yavrucuk Kimdir?
Sumru Yavrucuk
Oyuncu
Beyti Engin Kimdir?
Beyti Engin
Oyuncu

4 Yorum

 1. Al-Buraik

  19 Haziran 2017 at 16:10

  çok güzelsin maşAllah greetings from Qatar brother ottoman

  Reply
  • yelda

   1 Temmuz 2018 at 22:09

   sana çok katılıyorum onun büyük bir hayranıyım çoook seviyorum onu

   Reply
 2. neslihan

  25 Ağustos 2016 at 12:00

  pelin uluksar ı çok seviyorum çok güzel rol yapıyor

  Reply
  • Ümran Büyüksaraç

   14 Ağustos 2018 at 11:34

   Bence de onu gerçekten çok seviyorum ve cok beğeniyorum neslihan

   Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir