Pelin Uluksar

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.09.2018 12:17
Pelin Uluksar Kimdir?

Pelin Uluksar Biyografi

Pelin Uluksar Kimdir?

Pelin Uluksar, 25 Eylül 1994 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir ve bir terazi burcudur. Küçük yaşlarından itibaren oyunculuk hayalleri kuran ve okulunda da çeşitli tiyatro etkinliklerine katılarak aktif bir şekilde bu alanda kendisini geliştirmeye başlayan Pelin Uluksar, yükseköğrenimini de bu ihtisas alanı üzerine yapmıştır.

Başarılı geçen lise hayatının hemen ardından Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazanmayı başaran Uluksar, burayı sene kaybı olmadan başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Okulunda da güzelliği ile fark yaratan Uluksar, tiyatro etkinliklerinde de aktif bir şekilde rol alabilmek için sürekli olarak girişimlerde bulunmuştur.

Sonrasında kendisini çok daha ileri götürme amacı içerisine giren Uluksar, üniversiteden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi kadrosuna dahil olmuş ve burada tiyatro, diksiyon eğitimleri alarak oyunculuk anlamında eğitim hayatını her şekilde başarılı olarak noktalamıştır.

GÜNCEL KARİYERİ HAKKINDA BİLGİLER

Pelin Uluksar, televizyon ekranlarında kendisini göstermeye ilk olarak Patos reklamı ile başlamıştır. Bir iki ayrı reklam filminde yer alarak güzelliği ve oyunculuğu ile yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran Uluksar, zaman içerisinde yaşının da genç olması nedeni ile birçok farklı gençlik dizisi kadrosundan oyunculuk teklifleri almaya başlamıştır.

Pelin Uluksar, şu sıralar Fox TV ekranlarının sevilen projelerinden birisi olan NO:309 dizisi kadrosunda Nergis karakterine hayat vermektedir. Mükemmel güzelliği ile karşımıza çıkan oyuncu, yardımcı rollerden birisinde yer almakta ve ana karakterimiz Lale’nin kardeşine hayat vermektedir.

Dizide kendisi ile birlikte Demet Özdemir, Furkan Palalı, Sumru Yavrucuk, Gökçe Özyol gibi isimler yer almaktadır ve kendi gününün en çok izlenen dizi projelerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Bu dizi, Pelin Uluksar ismini de profesyonel anlamda karşımıza çıkaran ilk dizi projesi olarak da dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

Pelin Uluksar Kimdir?

Adı Soyadı
:
Pelin Uluksar
Yaşı
:
22 (25.09.1994)
Boyu
:
1.73 cm
Kilosu
:
54 kg
Burcu
:
Terazi
Eğitim
:
Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi – Tiyatro Bölümü
Göz Rengi
:
Kahverengi

Rol Aldığı Projeler

 • 2018 - Bir Deli Rüzgar
 • 2016 - No:309

Pelin Uluksar için 4 Yorum var

 • neslihan 25 Ağustos 2016 - 12:00 Cevapla

  pelin uluksar ı çok seviyorum çok güzel rol yapıyor

  • Ümran Büyüksaraç 14 Ağustos 2018 - 11:34 Cevapla

   Bence de onu gerçekten çok seviyorum ve cok beğeniyorum neslihan

 • Al-Buraik 19 Haziran 2017 - 16:10 Cevapla

  çok güzelsin maşAllah greetings from Qatar brother ottoman

  • yelda 1 Temmuz 2018 - 22:09 Cevapla

   sana çok katılıyorum onun büyük bir hayranıyım çoook seviyorum onu

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Biyografi Yazıları

Pelin Uluksar yer aldığı , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.