Pelin Orhuner Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.05.2017 19:27

Pelin Orhuner Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Pelin Orhuner
Yaşı
:
29 (29 Ocak 1988)
Memleket
:
Manisa
Meslek
:
Oyuncu
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Kahverengi
Boyu
:
1.65 cm
Kilo
:
52 kg
Sevgilisi
:
Kaan Songün
Eğitim
:
Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri Bölümü

Pelin Orhuner Kimdir ?

Yeni nesil oyuncular arasında dikkat çeken isimlerden biri olan Pelin Orhuner 29 Ocak 1988 tarihinde Manisa'da doğmuştur. Eğitimini Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri Bölümünde tamamlayan Pelin Orhuner, üniversiteyi burslu olarak okumuştur.

Kendisi gibi oyuncu ve aynı zamanda şarkıcı, söz yazarı olan sevgilisi Kaan Songün ile mutlu bir birliktelik yaşayan Pelin Orhuner, sosyal medyada da aktif olan isimlerden biridir.

Oyunculuk Kariyeri

Pelin Orhuner ilk oyunculuk tecrübesini Pelin Karahan, Dağhan Külegeç, İbrahim Kendirci, Aslı Enver gibi isimlerin baş rolünde yer aldığı Kavak Yelleri adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. 

Sonrasında Yetkin Dikinciler ve Engin Hepileri gibi oyuncuların da kadrosunda yer aldığı Aile Saadeti isimli dizide rol alan Pelin Orhuner, bu dizide Nazlı karakterini canlandırmıştır. 

Kanal D'de yayınlanmış olan Alın Yazım isimli dizide canlandırdığı Melek karakteri ile dikkat çeken Pelin Orhuner dizilerin yanı sıra Sinema filminde de oynamıştır. Baş rollerini Müge Boz ve Kadir Doğulu'nun paylaştığı ve 2012 yılında vizyona giren Bir Hikayem Var adlı sinema filminin oyuncu kadrosunda Pelin Orhuner de yer almıştır.

Şevkat Yerimdar Dizisi Tezene Rolü

Şevkat Yerimdar

Baş rollerde Özgürcan Çevik ile Başak Parlak'ın yer aldığı Şevkat Yerimdar dizisinin kadrosuna dahil olan Pelin Orhuner, Sinema filminden diziye uyarlanan ve Fox TV'de izleyici ile buluşan Şevkat Yerimdar dizisinde Tezene rolü ile ekrana gelmiştir.

Yer Aldığı Projeler

  • Şevkat Yerimdar
  • Aile Saadeti
  • Kavak Yelleri
  • Bir Hikayem Var
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)