İlgini çekebilir

Nur Yerlitaş kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 26.04.2018 06:32

Pelin Ermiş Foto Galeri

Pelin Ermiş (Avlu Dizisi Sezen) Kimdir?
Pelin Ermiş (Avlu Dizisi Sezen) Kimdir?

Star TV kanalında yayınlanan Avlu dizisinde Sezen kimdir? Gerçek adı ne? Sezen karakterini Pelin Ermiş canlandırmaktadır.

Pelin Ermiş, 20 Ağustos 1982 tarihinde İzmir'de doğdu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunudur.

Oyunculuk kariyerine ilk olarak yönetmen koltuğunda Adnan Güler'in oturduğu, 2007 yılında Show TV kanalında yayınlanan Vazgeç Gönlüm dizisi ile atmıştır. Dizide ''Zeliha'' karakterini canlandırmıştır. Burada gösterdiği oyunculuk performansı ile beğenileri toplamıştır. 2007 yılı yapımı Kırmızı adlı kısa filmde yer almıştır. 

Aslında her şey ''Aşk-ı Memnu'' dizisi ile başladı

Pelin Ermiş dönemin en çok izlenen dizisi Aşk-ı Memnu'da yerini kapmıştır. Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat'in başrol oyuncusu olarak yer aldığı dizide Cemile karakterini canlandırmıştır. Oyunculuğu ile tanınmasına en büyük etki eden dizi Aşk-ı Memnu olmuştur. İşte Aşk-ı Memnu dizisinde Cemile kimdir sorusuna cevap niteliğindeki o kare;


Pelin Ermiş, Aşk-ı Memnu dizisinden sonra 3 yıl kadar ekranların karşısına geçmemiştir. 2011 yılında TRT 1 kanalında yayınlanan Mazi Kalbimde Yaradır dizisinde Züleyha karakteri ile ekranlara geri dönmüştür. Aynı yıl Fasülye ve Hayat isimli kısa filmlerde yer almıştır. Yine 2011 yılında Biray Dalkıran'ın yönetmenliğinde olan Cehennem adlı sinema filminde ''Esra'' karakterine hayat vermiştir. 

Yapımcılığını MED Yapım'ın üstlendiği ve yönetmen koltuğunda Barış Yöş'ün olduğu Adını Feriha Koydum dizisinde Gülsüm karakterini canlandırmıştır. Show TV kanalında yayınlanan dizide Hazal Kaya, Çağatay Ulusoy, Ceyda Ateş, Vahide Gördüm, Deniz Uğur, gibi ünlü oyuncularla birlikte oynamıştır. 2013 yılında yine Barış Yöş'ün yönetmeni olduğu Emir'in Yolu dizisinde Gülsüm karakteri ile devam etmiştir. Bu dizi Show TV kanalında Adını Feriha Koydum dizisinin devamı niteliğindedir.

2016 yılında TRT 1 kanalında yayınlanan Hangimiz Sevmedik dizisinde Emel ismi ile ekranlara çıkmıştır. Komedi tarzı bu dizide Can Yaman, Selen Soyder, Altan Erkekli, Deniz Oral, Şerif Erol, Bülent Şakrak, Hande Özdemir, gibi oyuncular yer almıştır. Dramatik ve komedi içerikli 2017 yapımı Kiraz Mevsimi isimli sinema filminde oynamıştır.

Tiyatro Kare "Büyük İkramiye" oyunu ile Direklerarası Kerem Yılmazer "Genç Yetenek" ödülünü almaya hak kazanmıştır. 

2018 Yılında Star TV kanalında yayınlanan ''Avlu'' dizisine 5.bölüm itibariyle dahil olan Pelin Ermiş, dizide ''Sezen'' karakterini canlandırmıştır. 

Pelin Ermiş Tiyatro Oyunlar

Yoldan Çıkan Oyun
Baba ve Piç
Göl kıyısı
Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi
Büyük İkramiye
Tiyatro Tİ
Herastratus’u Unut
Memleket Müzikali

Pelin Ermiş Kişisel Bilgiler

Kısa Filmleri

  • İnsandık 2013
  • Fasulye 2011
  • Hayat 2011
  • Kırmızı 2007

Benzer Biyografi Yazıları

Saydam Yeniay
Oyuncu
Batuhan Karacakaya (Diriliş Ertuğrul Dündar)
Batuhan Karacakaya
Oyuncu
Pelin Ermiş
Oyuncu
Nebahat Çehre
Oyuncu
Gül Onat Kimdir?
Gül Onat
Oyuncu
Can Yaman Kimdir?
Can Yaman
Oyuncu

Adını Feriha Koydum, Aşk-ı Memnu, Avlu, Hangimiz Sevmedik, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.