İlgini çekebilir

Öner Erkan kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 15.12.2016 11:35

Pelin Çift Foto Galeri

Pelin Çift Doğum Tarihi
Pelin Çift Doğum Tarihi

1978 doğumlu

Pelin Çift 1978 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamlayan Pelin Çift, Galatasaray Üniversitesi Radyo ve TV Gazeteciliği bölümünde ise yüksek lisans yapmıştır. 

Pelin Çift'in ekran önü macerası 1997 yılında NTV kanalında hava durumu sunmasıyla başlamış, sonrasında aynı kanalda haber bülteni spikerliğine terfi etmiş ve bu görevde de 2 yıl kadar çalışmıştır. 

NTV'den sonra SkyTürk adlı TV kanalının kurulması ile bu kanala geçiş yapan Pelin Çift, SkyTürk televizyonunda da 1 sene boyunca haber bülteni sunuculuğu yapmıştır. Ardından CNN Türk kanalına transfer olmuş ve 5 yıl boyunca bu kanalda haber sunmuştur. 

Pelin Çift haber spikerliğinin yanı sıra Habertürk kanalında Öteki Gündem ve Medya Kritik isimli programları da sunmuştur. Ayrıca Show TV ekranlarında yayınlanan Bir Milyon Kimin? adlı yarışma programını da Survivor yarışması ile tanınan Hakan Hatipoğlu ile birlikte sunmuştur. 

2015 yılında TRT 1 kanalına geçiş yapan Pelin Çift TRT ekranlarında yayınlanmakta olan Gündem Ötesi isimli programın sunucusudur.

Pelin Çift Kişisel Bilgiler

Pelin Çift KitaplarıAyasofya'nın Gizli Tarihi
Pelin Çift İnstagram@pelincift

Çalıştığı TV Kanalları

  • NTV
  • CNN Türk
  • Sky Türk
  • Habertürk TV
  • TRT 1

Benzer Biyografi Yazıları

Selin Yağcıoğlu
Selin Yağcıoğlu
Spiker
Tijen Karaş Kimdir?
Tijen Karaş
Spiker
Şirin Payzın
Şirin Payzın
Spiker
Saynur Tezel
Saynur Tezel
Spiker
Aslı Mavitan
Aslı Mavitan
Spiker
Nazlı Çelik
Nazlı Çelik
Spiker

Pelin Çift, Spiker, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.